На Тернопільщині є село, де живуть переважно високі люди

1
3485
фото – ілюстративне

У селі Ромашівка Чортківського району проживають здебільшого високі і красиві люди. Багато – вищі середнього зросту.

Нині це село занепадає. Більшість жителів пороз’їжджалися про містах або на заробітки. Тож чимало гарних і високих українців саме звідти.

– Прожила у Ромашівці 10 років. – розповідає пані Ольга із сусіднього села. – Таких людей під один стандарт рідко де побачиш. Невисоких – одиниці. Усі – високі і сильні, довгоногі. Чому такі подібні? З давніх часів одружувалися чоловіки і жінки з нареченими лише зі свого села. Навіть троюрідні сестри і брати. Рідко коли якийсь хлопець женився на «чужій» дівчині з іншого села. Тепер, правда, вже не так. Є трохи приїжджих.

А ще там люди відкриті один до одного. Як прокидалася сусідка вранці, могла до обіду оббігти всю вулицю, розказуючи, що де трапилося. Ходили один до одного в гості. Приїде дільничний міліціонер до села трясти за горілкою, то люди збиралися в одній хаті, знаючи, що він туди точно не прийде. Дільничний не турбував тих, хто був при уряді і партії. Якщо прийшов з понятими до першої хати, то на іншому кінці села про це вже знали. Один одному переказували. Допомагали у всьому. Городи садили і викопували разом. Маю ностальгію за роками, прожитими там.

– Я б не сказала, що люди в Ромашівці і тепер такі ж фізично сильні, як у шістдесятих-сімдесятих роках минулого століття. – додає жителька Ромашівки Надія. – Але роботящі аж занадто. Дуже себе заганяють. По інших селах бачила, що люди посідають після роботи на лавку та й відпочивають. У Ромашівці навпаки – прийдуть з роботи і не знають, чого вчепитися. Не впевнена, чи то варто так тяжко працювати.

 

1 коментар

  1. Пані Наталю, чого ви вчепилися Ромашівки, такі самі люди як і в Ридодубах, таке саме село як і Ридодуби, як і більшість сіл України. По населенню ваше село значно менше, і покинуті хати теж є. Але всі дописи про Ромашівку і жодного про рідне сусіднє село Ридодуби. Дивуюся як легко пишуться ваші статті – їхали додому зробили пару фотографій – ось вам 2 статті готово, проїхалися в автобусі – ще одна стаття!!! Почули дзвін , але не знаєте де він – ще одна стаття!!! Чому ви не перейшлися в Мартинівку, перейшлися, бо туди транспорт не їздить, або в Босири – куди автобус раз на день їздить. По стат. даних – це найменше село в районі. А що до високих людей в Ромашівці, то старші люди згадують, що пан Грамош брав на роботу тільки високих людей, бо вважав що вони краще працюють. При тому нижчих ростом з села не виганяв… Так що живуть у селі люди і високі і недуже. Щодо красивих не сперечаюсь 🙂

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ