Чи справді у Тернополі є місце, де закохані можуть побачити свою долю

0
549

23357У середині XVI століття, коли місто Тернопіль лише тільки отримав грамоту на право існування з рук польського короля Сигізмунда I (1467 – 1548), на місці майбутнього острова була болотиста місцевість Теребовлянського повіту.

У 1548 році в місті побудували замок. Пізніше, для зміцнення обороноздатності твердині створили рукотворний ставок, що став для місцевого населення джерелом риби.

Століттями біля підніжжя кам’яної твердині видозмінюється вигляд. Плескалися чисті сині води «озера», як його називали місцеві жителі, незважаючи на його рукотворну природу. Так тривало до тих пір, поки нещадне колесо двох світових воєн ХХ століття не стер всяке нагадування про блакитну перлину в серці древнього міста. Кинуте напризволяще її дно замулилося, а на березі росте трава й очерет. Пізніше, через прорив дамби озеро зовсім зникло.

Лише через 5 років після закінчення Другої світової війни прийняли рішення про створення на місці колишніх міських укріплень паркової зони ім. Шевченка з відновленням, нехай і в менших обсягах, тернопільського ставу. Поступово центр міста почав знову знаходити свою первозданну пишність (1950).

Саме тоді в місті з’явилися штучне озеро Чайка (розташоване в центрі затоки) і Острів закоханих, що знаходиться в деякому віддаленні від набережної, серед чистих вод озера. З того часу романтичний куточок став улюбленим місцем тернополян і гостей міста.

Розташований на відстані 35 метрів від набережної парку ім. Шевченка острів має овальну форму (максимальна довжина – 80 метрів, шириною – 50 метрів) в центрі нього знаходиться дерев’яна альтанка-ротонда.

На острові в найзатишніших місцях встановлені затишні крамнички, де можна усамітнитися серед верб, тополь і беріз. З «Великою землею» острів з’єднує мальовничий місток. А взимку, коли Тернопільський став замерзає, можна дійти до острова пішки по льоду.

Серед жителів міста існує традиція – закохані вдивляються в дзеркальну гладь озера. Вважають, що у відображенні води можна розгледіти своє майбутнє.

Джерело – Вокруг Света
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ