У Тернополі діти ходитимуть по незвичній рідині

0
225

пікнікиПонад 500 експериментів проведуть юні науковці з нашої області під час п’ятих «Наукових пікніків», які відбудуться у Тернополі 21 травня. Жителі й гості міста матимуть змогу взяти участь в інтерактивних експериментах у галузі хімії, фізики, астрономії, біології, робототехніки, за допомогою яких учені наочно пояснюватимуть глядачам складні наукові явища. Діти й дорослі керуватимуть роботами і дронами, спостерігатимуть сонячні плями через світлові мікроскопи і навіть, ходитимуть по рідині.

– Ми завжди на наукових пікніках робимо такі досліди, щоб діти прийшли додому і захотіли це повторити з батьками. – Говорить учасник наукових пікніків – викладач хімії Ольга Спільниченко.- Це Найменшим. А найстаршим – щось щоб було цікаво. Ще ми готуємо буклетики. Про кожен дослід дитина може взяти інформацію роздруковану і почитати потім ще вдома.»

Вчителі погодяться – інколи важко пояснити дитині теорему, написану зарозумілими словами, або показати досліди з хімії, фізики так, щоб зацікавити і водночас прищепити любов учнів до предмету. А виявляється потрібно лише подивитись на науку з іншого ракурсу.

 – Наукові пікніки 5 років тому були вперше в Тернополі. – Продовжує організатор проекту Христина Білінська. – Цього року ми знову розпочинаємо сезон з наукових пікніків, і знову у Тернополі. Команди різнобічні. Це досліди з біології, хімії, фізики. Наші студенти, професори, викладачі шукають завжди щось нове і не повторюють те, що було минулого року.

Учасників забезпечують усіма матеріалами та реактивами. Більшість дослідів спеціально проводитимуть з компонентами, які легко знайти: тарілки, апельсини, зеленку, трубочки, свічки тощо, аби тернополяни могли відтворити побачене вдома.

– Ми завжди підтримуємо наших дітей в тому, що вони хочуть щось робити. Перші кілька років ми підтримували з місцевого бюджету. – Продовжує начальник відділу сім’ї та молоді ОДА Ігор Чорний. – Але, завдяки організаторам, постаралися, щоб наш проект вийшов на міністерський рівень. І ось вже третій рік поспіль це підтримує міністерство молоді і спорту України.

Загалом, під час наукових пікніків у Тернополі, які триватимуть з 12 до 18 години, діятимуть лабораторії просто неба. А після закінчення – кожен зможе повторити побачені експерименти вдома. Саме таку ціль перед собою поставили організатори – зацікавити дітей і прищепити їм любов до науки.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ