Кого тернополянин хоче нагодувати російськомовними газетами, квитками і навіть паспортом

4
648

Борис ЯвірКоли у початкових класах говорив ріднов мовов, то знижували оцінки і обзивали селюком. Російськомовним – не знижували.

Коли у середній школі задавав запитання з історії мови, чому у нас так, а в українців не так, то все списували на польський вплив, хоча польські слова – були аналогічні українським.

Коли в університеті говорив з акцентом – знижували бали. За російський акцент – не знижували.

Коли на курсі історії мови просив пояснити ті чи інші явища рідної мови, все списували на польський вплив, хоч польський вплив аналогічний українському.

В магазинах, двірцях, установах – цінники, бланки значною мірою російською мовою, а ріднов мовов навіть у рідному краї – нема.

І коли якийсь курвій мені каже: “Та хто не дає тобі говорити своїм діалектом?”, то так і хочеться нагодувати ідіота російськомовними газетами, квитками, бланками, і навіть паспортом.

І як смішно з недоумкуватості малоросів, які російську розуміють, а halіcku – ni. hovorít ridnou movou – to najlípšý zachіst о́d русскава міра.

Борис ЯВІР
4 КОМЕНТАРІ

  1. а ми, украiнцi. не повиннi i не хочемо знати ваш дiалект. Ми його не розумiемо. Можете патякати ним у своему сраному селi. Тобi що, малахольному. нiчим зайнятиь. що ти лiзеш всюди. Тобi хочеться з росiйськомовними виданнями розквитатись. а менi хочеться тобi в лемкiвьку пику ввалити так. щоб ти вже нiколи нiчого не мiг нi написати. нi проговорити.

      • руки не хочеться марати об таку паскудь та i вiдстань заважае. Для чого украiнську мову так ганьбити своiми лемкiвськими вивертами. Хочеш говорити по-лемкiвському – говори собi в своему селi i не ганьби мову, придурок. А при зустрiчi я можу ввалити. без проблем.

    • Ганно, на мене вже такі слабі на голову, як ви, нападали. результат – я виграв, а вони, майстри спорту, програли.
      і перш, ніж писати щось за українську мову чи те, що я її лемківською “забруднюю”, самі хоча би добре вивчіть українську мову. а то пишете, як хохляцький невіглас.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ