Тернополянка не розуміє, чому світ закриває очі на страшні події

0
530

ЛюбаЧасто спілкувалася з людьми, які пережили катування у часи Другої світової війни та після її завершення, які утікали з таборів, а їх потім туди знову повертали. З тими, хто на власні очі бачив понівечені тіла в Чортківській тюрмі.

З моєю коханою бабцею, яка завжди заплющувала очі і прикривала їх рукою, коли згадувала як рухалася земля в Зайцевій долині, де німецькі солдати розстріляли цілі родини євреїв. Односельці просто спостерігали здалеку і нічим не могли допомогти.

Зате солдати люб’язно надали можливість мародерам зривати з покійників якісь речі. Це, напевно, їх найбільше заводило: адже люди на очах перетворювалися у тварин. І я завжди думала, що подібне могло статися лише тому, що світова спільнота не могла бачити, приміром, як радянські солдати закатували майже 800 політичних в’язнів, перш ніж покинути місто перед приходом німецьких військ. Чи коли мільйони українців вмирали від голоду…

Одначе тепер вбивають практично онлайн… А ми й далі спостерігаємо за цим, позначаючи фото понівечених дитячих тіл. Нам сумно. Щоправда, моя бабця та її сусіди були у небезпеці… Натомість, що нам загрожує по той бік екрану.

Любов ЛАЗУКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ