Тернополяни відтепер зможуть отримувати правову допомогу і на території Чехії

0
109

3242З 18 листопада 2002 року для України набув чинності Договір між Україною та Чеською Республікою про правову допомогу в цивільних справах від 2001 року (далі – Договір). Таким чином Чеська Республіка і Україна (далі – Договірна Сторона) отримала доступ до взаємного співробітництва в галузі правових відносин.

Слід вказати, що громадяни однієї Договірної Сторони користуються на території другої Договірної Сторони таким же правовим захистом особистих і майнових прав, як і громадяни другої Договірної Сторони.

Громадяни однієї Договірної Сторони мають право вільно та безперешкодно звертатися до органів юстиції другої Договірної Сторони, до компетенції яких належать цивільні справи, можуть захищати у цих органах свої права на таких же умовах, як і громадяни іншої Договірної Сторони.

Центральний орган однієї з Договірних Сторін на прохання громадян другої Договірної Сторони надає інформацію відносно можливостей громадян щодо забезпечення представництва, необхідного для здійснення та охорони їх прав. Центральним органом в Україні є Міністерство юстиції України, центральним органом у Чеській Республіці – Міністерство юстиції Чеської Республіки.

Відповідно до статті 3 Договору між Україною та Чеською Республікою про правову допомогу в цивільних справах від 2001 року, органи юстиції Договірних Сторін взаємно надають правову допомогу в цивільних справах відповідно до умов цього Договору. З питань надання правової допомоги відповідно до цього Договору органи юстиції Договірних Сторін здійснюють зносини через свої центральні органи.

Договірні Сторони надають одна одній правову допомогу шляхом здійснення окремих процесуальних дій, зокрема складання, направлення та вручення документів, проведення експертиз, допиту учасників, свідків, експертів та інших осіб, а також виконання рішень органів юстиції.

При застосуванні положень цього Договору центральний орган України користуватиметься українською мовою, а центральний орган Чеської Республіки – чеською мовою. Прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої Договірної Сторони і супроводжуються офіційним перекладом мовою запитуваної Договірної Сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої Договірної Сторони. Відповідь на прохання про правову допомогу та додані документи складаються мовою Договірної Сторони, яка надає правову допомогу.

Громадяни однієї Договірної Сторони на території другої Договірної Сторони звільняються від сплати судових витрат на тих же підставах і в тому ж обсязі, що і власні громадяни останньої.

Напрацьована практика застосування Договору є досить великою та поширюється на широке коло цивільних відносин.

Таким чином, приєднання України до Договору між Україною та Чеською Республікою про правову допомогу в цивільних справах від 2001 року є одним з кроків на шляху всебічного забезпечення належного захисту прав і законних інтересів громадян та осіб, що приживають на їхніх територіях. 

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ