Тернополяни повинні знати, кому довіряти гроші на благодійність

0
284

шахраїДнями шпальти газет і радіоефіри зарясніли закликами про допомогу українським військовим на сході країни і людям, які проживають на окупованих територіях. Не поменшало й важкохворих діток, яким так необхідна наша підтримка. Цим користуються недобросовісні ділки. Через шахраїв, які виманюють гроші для власних потреб, тернополяни менше довіряють зверненням щодо пожертв на лікування дітей. Як не втратити довіру громадян до благодійних акцій? Треба бути уважними –  людина, яка збирає пожертви, має мати при собі відповідний дозвіл.

– Збір коштів  – це не та сфера діяльності, де участь може брати кожен бажаючий. – Наголошує директор Фонду Добрих людей у Тернополі Ігор Костюк. – Це є регламентована законодавством діяльність, коли мають бути відповідні документи, чіткий облік коштів, і вони мають доходити до людини, яка їх попросила.

Як зауважують волонтери, людей, які готові пожертвувати не меншає, просто тепер вони ділять свої кошти і важкохворим дітям, і українській армії.

– Якщо людина торік кидала , наприклад, 10 гривень для діток, то тепер ця ситуація змінилась – тепер 5 гривень для діток і 5 – для армії. – Продовжує  Ігор Костюк. – Ми цю ініціативу повністю підтримуємо, хоча наш фонд спеціалізується на допомозі важкохворим дітям, але ми усіма способами намагаємось допомогти українській армії, надаємо своїх волонтерів.

Ольга Козяр працює волонтером лише півроку, розповідає що має знати і мати при собі людина, яка збирає гроші на благодійність.

– Має мати папку, де є документи на дитину і особи,яка збирає кошти. – Розповідає дівчина. – Проста людина не може взяти коробку і збирати кошти, бо вони можуть піти невідомо на що. Має бути телефон батьків важкохворої дитини, а також реквізити, бо не всі люди довіряють. А так вони можуть переписати, зателефонувати і запитати. В моїй практиці було таке, що фотографували реквізити і я надіюсь, що потім перекидали кошти.

Волонтери закликають і далі ділитись із тими, хто цього потребує чи то грошима, чи речами, адже добро завжди повертається сторицею. Приділіть одну хвилину, щоб пожертвувати у скриньку волонтера хоча б одну гривню.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ