Тернополяни знайшли спосіб рятувати людей, які не мають грошей

0
229

лікиЦіну здоров’я ми дізнаємося, коли в аптеці за прописані лікарем медикаменти доводиться заплатити чималеньку суму. Та й не завжди ми всі ліки використовуємо. Буває, що таблетки приписують на 20 днів, а в упаковці їх 30. Десяток таблеток просто валяються в домашній аптечці, чекаючи поки закінчиться їх термін придатності. А можливо комусь саме ці медикаменти дуже необхідні, проте придбати їх немає за що. Тернополяни вирішили ділитися безкоштовно ліками через соціальні мережі. Для цього створили спільноту «Подаруй-обміняй ліки.Тернопіль». Так кожен може віддати ліки, які йому більше не потрібні тим людям, які не мають змоги їх придбати.

– Мета цієї спільноти проста, – говорить автор ідеї Ігор Качмарський – Ви дивитесь в свою аптечку, вибираєте ліки, які вам не потрібні, в яких термін придатності добігає завершення – ще місяць, два, може, до півроку, або якими ви точно не будете користуватися. У вас є два варіанти: або цей медикамент, часто недешевий, викинути. Або віддати тому, хто цього потребує.

Щоправда, почувши пропозицію обміняти ліки, дехто насторожується. Не всі ж медикаменти можна приймати без рекомендацій лікаря, треба враховувати індивідуальний стан здоров’я, зважати на дозування. Хоча, тернополяни зізнаються: для окремих людей такий спосіб обміну може стати порятунком.

– Думаю, це було б добре, – каже тернополянка Оксана. – Бо в моєї мами було багато ліків, які вже були непотрібні, а термін придатності потім просто закінчився. Можна було б комусь віддати.

– Що стосується ліків, здоров’я, життя, то все дуже серйозно, – вважає Світлана Герасимчук. – Не варто приймати щось без рецепта від лікаря. Раптом це вплине на самопочуття?

Ігор Качмарський наголошує, в групі діють суворі правила: ніякого продажу – ліки лише в подарунок, обов’язково пропонувати лише ті засоби, в яких не закінчився термін придатності, і останнє – вказувати дозування, кількість таблеток, ампул.

Спільнота діє лише кілька днів, проте ліки в подарунок запропонували вже десятки тернополян. Зголошуються й ті, кому вони потрібні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ