З Тернопільського вокзалу навіть не хочеться кудись їхати

0
591

15995476_1201715983246435_1560217824_nТернопіль має багато традицій. Одна з них – різдвяні концерти.  “Для тих, хто в дорозі” – під такою назвою на залізничному вокзалі Тернополя щороку відбувається святкове дійство для пасажирів. Галицькі та європейські колядки лунають у виконанні Муніципального галицького камерного оркестру. Деякі мелодії жителі обласного центру вже встигли полюбити, тому прийшли сюди у вечірню пору, аби разом поколядувати.

– У такий спосіб ми намагаємося зберегти святковий настрій людей, які вирушають у дорогу або лишень повернулися з поїздки, – розповідає художній керівник, диригент Муніципального Галицького камерного оркестру, Народний артист України Василь Феленчак. – Ідея виникла в 2011 році. Ми з начальником департаменту культури шукали приміщення для концерту. Він так між іншим сказав: Йдіть грати на вокзал». Ну, я й сприйняв ці слова серйозно і пішов на вокзал грати.

Для виступу артисти оркестру підібрали найпопулярніші галицькі колядки, такі як «Бог Предвічний», «Небо і Земля», а також відомі твори зарубіжних композиторів.  Ведучі концерту – Заслужений журналіст України Михайло Зубик і  поетеса Олена Лайко – час від часу нагадували пасажирам бути уважними, щоб не пропустити свій потяг.

Що ж до слухачів, то навіть після закінчення концерту ніхто не поспішав додому. Пасажири зізнаються, що для них це приємний сюрприз.

– Ми не знали, що тут буде концерт, просто прийшли зустріти знайомих. Це для нас приємна несподіванка, – каже тернополянка Олена.

– Я їду на Львів. Чекати ще довго, але тут концерт і мені приємно слухати. Дуже подобається. – розповідає Галина Сименівна.

– Ми хотіли їхати на Херсон додому. Але немає білетів, то ми залишились послухати концерт. – зізнається Володимира з сином Іванком.

Нині до цієї традиції приєдналися Харків, Львів, Київ. І як запевняють артисти – грати на  вокзалі зовсім не принизливо, навпаки вони пишаються тим, що достойно представляють головні ворота міста.

 БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.