У тернопільському «Бункермузі» покажуть «Світлі роки»

0
196

2 грудня, о 18.00, в «Бункермузі» (бульв.Шевченка, 1), відбудеться показ документального фільму «Світлі роки», в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA.

Це автопортрет, складений з дев’яти років життя бельгійського сценариста, режисера та монтажера Фредерика Ґійома. Він переживає спади та підйоми життя “крізь об’єктив” у своєму повнометражному дебюті “Світлі роки” (Les annees claires). Свіжий та живий кінощоденник, що проносить крізь 9 років життя за 75 захоплюючих хвилин. Ґійом – егоцентричний, схильний до самоаналізу головний герой стрічки, грайливо названої за ім’ям його непостійної партнерки – Клер (Les annees claires – оригінальна назва французькою).

Проте головним рушієм подій тут стає їхня донька Джульєта, народжена близько вісімнадцятої хвилини фільма. Клер з’являється і зникає з місця подій із загадковою, мінливою безтурботністю, і саме Джульєта витягає Фредеріка з кризи середнього віку, у якій він загруз на початку картини, запізніло дорослішаючи. У жанрі “кінотерапевтичного” зазирання до відносно стурбованої душі “Світлі роки” не пропонують нічого нового, проте виявляються чудовим листом любові до близьких від першої особи, дивуючи кумедними та зворушливими нотами безперечно справжніх почуттів.

Мета Мандрівного фестивалю cприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

unnamedОрганізатори

Українська Гельсінська спілка з прав людини

ГО «Південь»

Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

Партнери

Державне агентство України з питань кіно

Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини

Місцевий партнер: Громадська організація «Молодіжний центр розвитку «МІСТ»

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ