Тернополяни все ще бояться ОСББ

0
181

budynokУ Тернополі мешканці багатоквартирних будинків продовжують дискутувати, яку ж форму управління обрати. Думки побутують різні: хтось закликає об’єднуватися, інші застерігають, що ОСББ – це пастка. Нині в обласному центрі понад 420 об’єднань.

Найважчий етап – пояснення кожному, що ОСББ – це краще, ніж ЖЕК, пройдено. Тепер працюють за формулою «Наш будинок – наші правила». А якщо виникають проблеми, одразу гуртуються і шукають шляхи їх вирішення. Є збори й для голів ОСББ. На них діляться досвідом подолання проблем, обговорюють нагальні питання.

– Про повернення невикористаних коштів, бо приватні підприємства надають послуги, але неякісно наприклад чи є залишок, то вони мають ці кошти повернути на ОСББ. – Каже керівник громадської спілки «Рада ОСББ» в Тернополі Сергій Лупак. – В законі ця норма прописана. Також обговорювали питання про сміття, бо ви бачите, яка ситуація по Тернополю ( та й по всій Україні), щодо запаху з контейнерів, щодо рідини, яка виділяється.

Нещодавно голови ОСББ Тернополя збиралися, щоб обговорити нюанси опалювального сезону і підготовки до зими. Як і очікувалося, якщо щось не складається так, як би хотілось – завжди знайдеться кого звинувачувати. Навіть, якщо ЖЕКу вже немає, то є ще голова міста, до якого можна звернутися. Найчастіше люди цікавляться:

– Чи готові дахи й підвали, чи є техніка, яка буде прибирати коло будинку взимку. – каже Сергій Надал – Дуже часто створюють ОСББ, нема техніки для прибирання і мешканці звертаються до міського голови зі скаргами на погану роботу комунальних служб чи ЖЕКів, але насправді цей будинок вже давно належить об’єднанню співвласників. Вони мали забезпечити прибирання або найняти якусь підрядну організацію.

Мешканці будинків, які досі перебувають на балансі ЖЕКу зазначають, що проти створення ОСББ нічого не мають, просто не можуть згуртуватися. Завжди є противники або байдужі до будь-яких ініціатив.

– Жителі у нас дуже хороші, але неактивні. Не реагують на оголошення про те, чи хочуть вони створювати ОСББ, чи залишатися з ЖЕКом. Багато є таких, що проти. Бо вони кажуть, що це невигідно, що ми будемо платити більше, ніж ми платимо в ЖЕК і ніхто не хоче бути головою ОСББ. Хвилюються, що гроші можуть незрозуміло куди піти – пояснює Наталя, мешканка будинку на Чаадаєва 7.

– Я особисто не хочу. – каже пенсіонерка Алла Денисівна. – Хай спочатку зроблять нам капітальний ремонт. 40 років здирали з нас гроші! Призначать для нас управителі, «відітєлі»? Яке ви маєте право порушувати права людини? Якщо людина не хоче, то ви не маєте права призначати свого управителя. Ми не хочемо. Ми не знаємо, кого там «свого» – дядька, вуйка…

І як не крути, але дехто із противників об’єднання таки має рацію – бо при передачі будинку на баланс ОСББ попередній балансоутримувач не буде проводити капітальний ремонт і тоді весь тягар занедбаного ЖЕКом будинку впаде на фінансування мешканців.

Було таке 5 років тому. – продовжує Алла Денисівна. –  Ми збирали по 5 гривень і самі стелили асфальт. То що ми постійно робили, а за ті гроші нічого не робили. Де вони ті гроші, на що вони пішли? Не знаємо! То хай вони тепер нам їх повернуть!

Звісно, старий і занедбаний будинок на елітний і сучасний дім не перетворить ніяке ОСББ, проте переваги об’єднань все таки є – всі кошти йдуть на ваш будинок, мешканці самі знають, що їм потрібно в першу чергу замінити, зробити, не чекаючи поки станеться аварія. Але є й недоліки – за прибудинкову територію власникам таки доводиться воювати, а обравши нечесного голову – ви ризикуєте втратити гроші. І без сумніву – на старті ОСББ за комірне мешканцям доведеться платити більше.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ