Ще одне місто на Тернопільщині перетворюють на газову камеру

0
285

dymЖителі Теребовлі на вулицях Шевченка, Л.Українки, Злуки, Народницької, Садівської, Морозенка, Польової, Стуса, Глещавецької, Миру, Коцюбинського, Рильського б’ють на сполох, адже їх лякає димова завіса, яка утворюється внаслідок діяльності підприємства ТзОВ „Феро-пласт”, виробника пінополістирольних плит, що знаходиться за адресою вул.Шевченка, 171.

Пишучи звернення у різні інстанції, теребовлянці просять звернути увагу на роботу підприємства, яке виготовляє плити з пінопласту. “Ми розуміємо, що це надходження до бюджету, це робочі місця, але не треба цього робити за рахунок здоров’я людей, які проживають на цих вулицях і не тільки. Повірте, від тих запахів дихнути вже нема чим, а  вікна постійно зачинені. Захворюваність людей зростає.  На усне звернення до керівників підприємства встановити очисні споруди по очистці повітря одна відмовка – нема коштів”, – розповідають вони.

За словами активістів, терпінню людей приходить вже кінець, і якщо не будуть вжиті заходи із закриття цього підприємства до встановлення очисних споруд, то вони говорять про необхідність прийняття радикальніших методів захисту свого життя і життя своїх дітей.

Начальник управління економіки Теребовлянської райдержадміністрації Галина Бугай розповідає, що хімічне виробництво піно-полістирольних плит відбувається у строго закритому режимі.  Використовують полістирол, що спінюється, ПСВ-С в гранулах. Котельню „Феро-пласту” опалюють альтернативним методом газу – палетами. За день підприємство використовує близько 6 тонн цього біопалива. Внаслідок його горіння, за словами Галини Андріївни, і утворюється дим.

Заступник голови РДА Андрій Кундрат цю інформацію підтверджує,  але і не виключає того факту, що котел на підприємтві  вже відпрацював своє, адже за добре відлагодженої роботи такого сильного диму не повинно було б бути.

Така відповідь надійшла на офіційне звернення громадян:

Державна екологічна інспекція України

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області

“Ваш лист щодо порушень чинного законодавства в частині охорони атмосферного повітря ТзОВ „Феро-пласт” Державною екологічної інспекцією у Тернопільській області розглянутий.

Повідомляємо, що державною екологічною інспекцією у Тернопільській області для повного  і всебічного проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони атмосферного повітря було надіслано запит на адресу Державної екологічної України для отримання згоди на проведення позапланової перевірки ТзОВ “Феро-пласт”.

Про вжиті заходи за результатами перевірки буде повідомлено додатково.”

Внаслідок перевірки сторони зобов’язалися  надати своєчасну, повну та достовірну інформацію про стан атмосферного повітря, визначення видів і обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря.

На сьогоднішні є інформація, що перевірка на території “Феро-пласту” була. Готують офіційний звіт. Будемо надіятись, що жителі міста отримають достовірну інформацію, а керівник підприємства поступить свідомо та відповідально, здійснивши усі необхідні зміни. – пише «Твоє місто Теребовля»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ