На Тернопільщині до армії беруть навіть тих, хто боїться

0
389

pryzovТриває останній тиждень підготовки до початку осіннього призову на строкову військову службу. Місяць медкомісія і працівники військкомату вивчали особисті якості призовників, їхній рівень освіти і сімейний стан. З 1 жовтня відбудуться перші засідання призивних комісій, які й визначатимуть, кого з юнаків звільнять від служби, кому вручать відстрочку, а хто поїде у навчальні центри для проходження служби. Обіцяють навіть заробітну плату. Щоправда, на початку і в кінці служби.

– Їм виплачується дві мінімальні заробітні плати при поступленні на службу. – Говорить обласний військовий комісар, полковник Володимир Катинський. –  І після мобілізації їм так само виплачується одна мінімальна заробітна плата Це як бонус, який дає держава, щоб заохотити людей, які йдуть на строкову службу.

Та передусім, зазначають у військоматі, служба в армії – це обов’язок кожного громадянина. Тому зголошуватися мають усі, хто вважає себе патріотами. А для тих, хто боїться, начальник відділу комплектування та призову, заступник обласного комісара Олег Денисюк нагадує – в АТО призовників ніхто не відправлятиме, лише у навчальні центри, і то, переважно у західних регіонах України.

– Основна маса призовників, – каже Олег Денисюк – а це майже 400 осіб, буде направлена у навчальний центр Старичі, і решта в навчальний центр «Десна». Ці обидва центри готують спеціалістів для військових частин у Рівному, Камянці-Подільському, Яворові та Ольшаниці (Київська область).

А тим, хто захоче вступити в лави Збройних сил України і підписати контракт виплачуватимуть одноразову грошову винагороду – 10 тисяч гривень.

– Вони можуть вибрати за бажанням – чи то повітряні, чи військово-морські сили, до чого в них більше лежить серце. – Продовжує тимчасово виконувач обов’язків військового комісара об’єднаного міського комісаріату, майор Микола Бойко. – А оцю винагороду у 10 тисяч ми даємо наперед. Так жоден підприємець вам наперед не виплатить. Але є така постанова і це, наче компенсація тих витрат, які юнаки мають на оформлення всіх необхідних документів.

Перша відправка призовників на службу – 4 жовтня, їй підлягають ті, хто вже досягнув 20-річного віку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ