Житель Тернопільщини з металобрухту змайстрував залізного коня

0
1367

Фото 024Мирослав Максимів із села Ридодуби Чортківського району на подвір’я звозить металобрухт. Після того, як пережив інсульт, почав майструвати трактори.

– Спочатку думав купити коня. – запрошує до себе господар. – Але порадився з друзями і вирішив зробити маленький тракторець. Тепер ще й зять хоче, щоб я йому щось подібне зчепив. Якраз працюю над трактором для нього.

На відміну від односельців, Мирослав Максимів металобрухт не продає, а купує.

– Заліза сам не зробиш. – пояснює. – Їздять тут хлопці по селах, збирають металобрухт. З кількома домовився, що як трапляться  їм запчастини від тракторів і машин, то куплю в них або заміняю за свій металобрухт. Так і робив – обмінював і купував.

Але таких готових запчастин, щоб можна було скрутити трактор, все одно нема. Довелося з токарем дещо врізати, підточувати. Зі зварювальником багато що треба було зварити.

Фото 006Трактор умілець майстрував два роки.

– Не все йшло легко. – показує тракторець. – Дещо зварив, а тут не підходить – треба розрізати. Потім знову зварював. Дружина часом злостилася, що постійно зварював і розрізав. Але помаленьку зчепив.

Міст – з машини ГАЗ 51. Але мусів врізати, бо був задовгим. Коробка також з машини. Мотор купив у магазині – дизель на солярці. Переобладнав його на свій трактор. Кермо з “Волги”. Передні колеса від “Жигулів”. Задні – з машини ГАЗ 52. Поскручував та й усе. А причеп купив у хлопців, що збирають металобрухт.

За 10 років господар жодного разу серйозно не ремонтував свого трактора. Були лише дріб’язкові  поломки. Трактор – універсальний. У господарці для пана Мирослава незамінний.

– Є до сівалки маркер. – продовжує. – Роблю ним рівці, щоб сіяти. Підгорнути можу. Картоплю виорюю. Маю ще один великий причеп, щоб з поля соломи привезти.

Давно думав, щоб щось подібне зробити. Маю старенький Москвич, але до нього не було причепа. З городу не особливо щось привезеш.

Мирослав Максимів – працював водієм у місцевому колгоспі. За кермом – із 1977 року. Після інсульту – на пенсії.

Фото 019

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ