Що означають емблеми Олімпійських ігор?

0
2105

Монреаль, 1976

Монреаль 1976Емблема складається з олімпійських кілець, поставлених на п’єдестал у вигляді букви – М. Кільця символізують братерство, славу переможців і ввічливість у змаганнях.

 

Москва, 1980

Москва 1980Перші Олімпійські ігри на території Східної Європи. Також перші у соціалістичній країні. Змагання бойкотували більше 50 країн. Емблему створив латвійський художник Володимир Арсеньєв. Вона символізує 6 бігових доріжок, розміщених під олімпійськими кільцями, які піднімаючись догори, символізують Московський Кремль.

Лос-Анджелес, 1984

Лос-Анджелес 1984Ці ігри бойкотували представники соціалістичних країн. На емблемі зображена зірка – універсальний символ високих устремлінь людства. Горизонтальні смуги символізують швидкість, з якою учасники прагнуть до мети, а триразове повторення форми зірки – дух суперництва між спортсменами.

Сеул, 1988

Сеул 1988Останні в історії ігри для збірної СРСР. В основі емблеми традиційний корейський візерунок і графічний образ Сам-Тегук, який символізує Корею. Цей візерунок з покоління в покоління використовується у якості декору на опахалах і прикрасах.

Барселона, 1992

Барселона 1992Емблему створив відомий художник з Барселони Хосе М. Тріас. Єдиним її елементом є людина, яка перестрибує перешкоду з олімпійських кілець.

 

Атланта, 1996

Атланта 1996На емблемі зображений смолоскип, основу якого складають стилізовані під грецьку колону Олімпійські кільця і цифра 100. Саме стільки років виповнилося Олімпійським іграм. Язики вогню поступово перетворюються на зірки, символізуючи наміри кожного спортсмена досягти досконалості.

Сідней, 2000

Сідней 2000Емблема, на яку потрібно дуже уважно дивитися. Людина, яка несе смолоскип і нібито складається з бумерангів –  насправді гори, сонце і море. А дим від смолоскипа нагадує силует Оперного театру у Сіднеї.

 

Афіни, 2004

Афіни 2004Олімпійські ігри повернулися на історичну батьківщину. Емблема проста – вінок з гілок оливкового дерева. Це своєрідна данина античним іграм, де не було медалей, а переможців нагороджували саме вінком. Чому вінок не лавровий? Тому що стародавні греки саме оливкове дерево вважали священним.

Пекін, 2008

Пекін 2008Емблема складалася з двох частин – верхня у вигляді традиційної китайської печатки і нижня – слів Пекін 2008, зображених у стилі традиційних китайських ієрогліфів. На конкурс виставили 1985 робіт.

 

Лондон, 2012

Лондон 2011Столиця Великої Британії приймала Олімпійські ігри втретє. Емблему майже рік розробляла компанія «Wolff Olins» і коштувала вона 400 тисяч фунтів. Ось тільки ціна не завжди відповідає якості – значна частина мусульманських країн навіть планувала бойкотувати Олімпіаду.  Тому що побачили в емблемі расистські символи. Дехто ж у ній бачив фашистську свастику.

Ріо-де-Жанейро, 2016

Ріо-де-Жанейро 2016Перша Олімпіада в Південній Америці. Емблему розробила студія «Tatíl Design» і вперше його представили ще у грудні 2010 року. В основі емблеми стилізований Ріо – гори, сонце і море. Виконана вона у кольорах національного прапора Бразилії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ