У Польщі цікавляться успішними українцями

0
359

Ірина МацкоУспішних людей з України шукають лемки, батьки яких лишилися у Польщі. Недавно звернули увагу на тернополянку Ірину Мацко. Письменницю запросили до Варшави.

– У минулому столітті депортували не усіх лемків. – розповідає Ірина Мацко. – Багато лишилося. Певне, вписалися тоді, що вони поляки. Були і такі. Не можна засуджувати, бо мали різні причини. Народилися діти і вони навчили їх української мови, привили інтерес до України. Я не вірила, що деякі все життя у Польщі – так добре говорять українською.

Успішних українців запрошують до Польщі батьки, які водять дітей в українську недільну школу.

– Хороша ідея, тому що діти з українських родин у Польщі в основному бачать тих, хто приїжджає на заробітки. – каже письменниця. – Які нарікають на Україну, що на батьківщині батьків і дідів неможливо заробити. І в дитини формується розуміння, що в нас нема шансів розвинутися, щось робити. Батьки спеціально організовують такі зустрічі. Щоб українські діти у Польщі більше бачили українців впевнених, креативних. Які реалізовують себе вдома, стають на ноги, чогось досягають.

Ірина Мацко у Варшаві провела дітям майстер-клас за альбомом «Книга мого роду». Разом читали казки українською, творили дерево роду.

Ярина БОЙКОБЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.