У Польщі цікавляться успішними українцями

0
428

Ірина МацкоУспішних людей з України шукають лемки, батьки яких лишилися у Польщі. Недавно звернули увагу на тернополянку Ірину Мацко. Письменницю запросили до Варшави.

– У минулому столітті депортували не усіх лемків. – розповідає Ірина Мацко. – Багато лишилося. Певне, вписалися тоді, що вони поляки. Були і такі. Не можна засуджувати, бо мали різні причини. Народилися діти і вони навчили їх української мови, привили інтерес до України. Я не вірила, що деякі все життя у Польщі – так добре говорять українською.

Успішних українців запрошують до Польщі батьки, які водять дітей в українську недільну школу.

– Хороша ідея, тому що діти з українських родин у Польщі в основному бачать тих, хто приїжджає на заробітки. – каже письменниця. – Які нарікають на Україну, що на батьківщині батьків і дідів неможливо заробити. І в дитини формується розуміння, що в нас нема шансів розвинутися, щось робити. Батьки спеціально організовують такі зустрічі. Щоб українські діти у Польщі більше бачили українців впевнених, креативних. Які реалізовують себе вдома, стають на ноги, чогось досягають.

Ірина Мацко у Варшаві провела дітям майстер-клас за альбомом «Книга мого роду». Разом читали казки українською, творили дерево роду.

Ярина БОЙКО

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ