Охороняв так, що дерев не стало: на Тернопільщині ліснику загрожує в’язниця за знищення заказника

0
25

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої екологічної
прокуратури Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозру
мешканцю Тернопільського району. Йому інкримінують службову недбалість-
неналежне виконання службовою особою службових обов’язків через
несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК
України).

За даними слідства, чоловік з березня 2022 року працював на посаді
лісника лісогосподарського підприємства. До його обов’язків належала охорона
ввіреного йому лісу та захист дерев від незаконних порубок.

Частина закріпленої за ним території знаходилася в межах
загальнозоологічного заказника «Звіринець», що входить до складу природно-
заповідного фонду України. На землях цієї категорії заборонена будь-яка
діяльність, яка негативно впливає на стан природного середовища. Незважаючи
на це, службовець у період з березня 2022 року по серпень 2025 року допустив
знищення 42 дерев. Внаслідок протиправних дій довкіллю спричинено шкоду
на суму понад 1 млн 272 тис. грн.

Санкція інкримінованої статті передбачає позбавлення волі на строк від
двох до п”яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися
певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Тернопільській
області, оперативний супровід – УСБУ в Тернопільській області.
Пресслужба Тернопільської обласної прокуратури

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ