Фото замку Тернопільщини увійшло до 10 найкращих зображень пам’яток України

0
243

Вікіпедія представила найкращі фотографії пам’яток України у 2022 році. Серед світлин і Червоногородський замок у ранковому тумані.

Найкращі фото культурної спадщини України визначили за результатами української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». У 2022 році учасники та учасниці кампанії завантажили для Вікіпедії майже 14 тисяч зображень памʼяток культури України, із них експертне журі обрало 10 переможців. 

За оцінками журі переможцями стали: перше місце — Сергій Орлик, зображення «японського» манежу Деркульського кінного заводу у селі Данилівка; друге місце — Сергій Рижков, фото Червоногородського замку у селі Нирків; третє місце — Вадим Постернак, світлина каплиці Боїмів у місті Львів; четверте місце — Андрій Чуяшенко, фотографія будинку Польського магістрату у місті Кам’янець-Подільський; п’яте місце — Андрій Чуяшенко, зображенням замку Даниловичів у смт Олесько; шосте місце — Сергій Зисько, світлина Тринітарського костьолу та дзвіниці у місті Кам’янець-Подільський; сьоме місце — Юрій Петруняк, фотографія палацу у Підгірцях; восьме місце — Олександр Харват, світлина замку князів Острозьких-Любомирських у місті Дубно; дев’яте місце — Олександр Мальон, зображення церкви Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове; десяте місце — Сергій Рижков, фотографія театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у місті Львів.

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — найбільший у світі фотоконкурс пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії. Він зародився у Нідерландах в 2010 році, а в Україні цей щорічно конкурс проводиться починаючи з 2012 року.

До української частини конкурсу долучилися 292 учасників та учасниць, які завантажили 13 982 світлин українських памʼяток. За кількістю світлин Україна посіла четверте місце серед 39 країн-учасниць.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ