Соєвий соус: цікаві факти

0
36

Соєвий соус – інтернаціональна заправка. Нині він використовується в кожній світовій кухні. Скориставшись послугою доставка суші в Тернополі, ви також отримаєте його разом зі своєю найулюбленішою стравою. Купити соєвий соус можна в більшості продуктових магазинів. Яким же він буває і, що варто знати про дану заправку? Далі по порядку.

Кожному відомо, що являє собою соя. Ця рослина відноситься до бобових і найбільше вирощується в Азії. На її території є найкращі умови для культивації – ґрунт та вологість.

Існує чимало історичних згадок про даний продукт, що безліч років був для китайців священним. Він дуже корисний і містить багато білка. Враховуючи амінокислотний склад, варто зазначити, що наявний набір дуже нагадує тваринний.

Чому соєвий соус не білого кольору

Соєві боби відрізняються світлим забарвленням. Навіть сир тофу, що готується із них – білий. Дивно, що соєвий соус такий темний, однак все пояснюється реакцією Майяра. Це пояснює, чому хліб, який випікається, має настільки приємний аромат або чому на м’ясу формується рум’яна кірочка.

Луї Майяр дав відповіді на всі питання ще в ХХ столітті. Витративши чимало часу на дослідження, він відкрив хімічну формулу, яку згодом назвали на його честь. Загалом же, для пояснення процесу можна цілком обійтися без розшифрування формул. Продукт містить амінокислоти, які вступаючи в реакцію з цукром, змінюють характеристики їжі.

Популярні різновиди соєвого соусу

Варто зазначити, що соєвий соус дійсно має безліч різновидів. В кожному регіоні може бути своя технологія, наприклад, в Японії є 5 популярних варіацій:

  • Соус, який можна купити в будь-якій країні світу називається Койткуті – міцний соус.
  • Його більш слабка версія – Усукуті – заправка розбавлена водою, яка залишилася після ферментації. На вигляд він більш світлий та має солоніший смак.
  • Сіро – солодкуватий соус, що зроблений із пшениці. Відмінно смакує із сашимі.
  • Тамарі – темний та густий соус, виготовляється без додавання пшениці.
  • Двічі проварений соус називається Сайсікомі. Він має солоний та насичений смак.

Звісно, це далеко не всі види заправок із сої. Їх існує досить багато, щоб задовольнити існуючи потреби споживачів.

Бажаєте отримати найкращий соус до суші? Пронто Піца – місце де можна підібрати відмінну заправку до улюбленої страви, а також замовити роли або суші за найцікавішими рецептами. Замовляйте смачну та корисну їжу за демократичними цінами!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ