На Тернопільщині в 2021 році безоплатну медичну допомогу надавали 110 закладів

0
52

Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних операцій.

У 2021 році 110 медичних закладів Тернопільщини надавали медичну допомогу жителям області за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 4 приватних заклади та 13 лікарів приватної практики.

За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням області у 2021 році понад 3,1 млрд грн. Зокрема:

  • За екстрену медичну допомогу — понад 275 млн грн;
  • За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів — 546 млн грн;
  • Та понад 1,8 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні.

“Програма медичних гарантій діє вже майже два роки і на Тернопільщині до неї долучилися 110 медзакладів. Це означає, що в кожному з них пацієнти отримували свою безоплатну медичну допомогу, а НСЗУ оплачувала ці послуги за єдиними тарифами. Зокрема приватним медцентрам та лікарям-ФОП.

 Пацієнти отримали вибір, де їм лікуватися, а заклади мають стимул розвиватися і покращуватися, орієнтуватися на потреби пацієнтів. Така мета Програми медичних гарантій: щоб лікарні піднімали рівень якості й безпеки послуг для пацієнтів, а люди мали змогу ефективно лікуватися коштом платників податків”, – зазначила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Лікування COVID-19 та вакцинація входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для жителів області. У 2021 році НСЗУ заплатила за медичну допомогу в стаціонарі лікарень більше ніж 399 млн грн. За проведення вакцинації від COVID-19 оплати перевищили 19 млн грн.

Особлива увага Програми медичних гарантій у 2021 році була зосереджена на наданні таких пріоритетних медичних послуг, як діагностика онкозахворювань, медична допомога при інфарктах, інсультах, допомога при пологах та неонатальна допомога. За ці послуги НСЗУ заплатила медичним закладам Тернопільської області понад 138 млн грн. На лікування онкологічних захворювань, яке часто є тривале і дороговартісне, НСЗУ виплатила понад 106 млн грн.

У наступному 2022 році Програма медичних гарантій продовжить працювати в інтересах пацієнтів. Вимоги до обладнання, медичного персоналу та організації медичних послуг лікарень, які надають пріоритетні послуги, стануть більш жорсткі. Це дозволить покращити якість медичного обслуговування жителів області і зменшити їх фінансові витрати на лікування. Національна служба здоров’я і надалі працюватиме над тим, щоб українці могли лікуватися ефективно, якісно й не зазнавати при цьому надмірних фінансових витрат.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ