Виплати за листками тимчасової непрацездатності і декретними профінансовані у повному обсязі

0
125

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани. СOVID-19 став викликом:  аби при збереженні життів працівників, простоях виробництва, віддаленій роботі не втратити економіку країни. Відповідно, відрахування єдиного соціального внеску знизилося, а споживачів послуг Фонду соціального страхування у зв’язку з епідемією збільшилося. Адже окрім страхових виплат потерпілим на виробництві, по вагітності і пологах, тимчасовій непрацездатності, а також реабілітації, оздоровлення після важкої недуги, інших медичних та соціальних послуг, Фонд почав фінансувати листки непрацездатності, видані у зв’язку з ізоляцією від COVID-19 та виплати внаслідок гострого професійного захворювання медичних працівників.

У зв’язку із зменшенням надходжень, зокрема, через нижчий від прогнозованого розмір фонду оплати праці по країні, зменшення обсягів виробництва під час пандемії – існувала затримка у фінансуванні матеріального забезпечення.

Але потенційного споживача послуг Фонду соціального страхування не цікавить відрахування єдиного внеску, а турбують вчасні виплати. Тобто, ми наразі відштовхуємося в своїй діяльності від потреб та очікувань громадян. Адже успіх організації залежить від успіху тих, для кого ця організація створювалася і функціонує.

Фінансова допомога для погашення заборгованості була надана ФССУ з фонду боротьби з COVID-19 відповідно до рішення Кабінету Міністрів України. Зазначені кошти виділені Фонду на поворотній основі.

Фонд соціального страхування України профінансував надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями по 25 червня. Загалом на виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності, допомог по вагітності та пологах і на поховання сьогодні Фонд направив 1,122 млрд гривень, профінансовано заяви-розрахунки з 23 травня по 25 червня включно.

Суми профінансованих Фондом допомог вже надходять на рахунки страхувальників (роботодавців) упродовж декількох днів, залежно від тривалості бухгалтерських операцій.

Нагадаємо, усі виплати за листками непрацездатності здійснюються структурами Фонду соціального страхування у повному обсязі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ