Учителям заборонили оголошувати оцінки на весь клас

0
657

У вересні набувають чинності законодавчі зміни в різних сферах життя. Найбільше нововведень стосуються навчання у школі.

Замість традиційних паперових учнівських квитків школярам видадуть електронні. За допомогою додатку на смартфоні батьки зможуть відстежувати переміщення дитини. Квиток дозволить школярам уникати черг на вході до громадського транспорту. – повідомляє gazeta.ua

Учні отримають змогу проходити індивідуальне навчання за всіма видами.

— Набула чинності мережева форма здобуття освіти. Школа може укладати угоду з організаціями, щоб залучати їхніх фахівців для проведення занять, — розповідає 40-річна Олена Ліннік із Директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти України. — Таку ініціативу проводитимуть як для цілого класу, так і для окремих учнів. Також заклад освіти може зараховувати оцінки, які учень здобув у гуртках позашкільної освіти. Для учнів за потреби можуть скласти індивідуальний навчальний план.

Учителям заборонили оголошувати оцінки на весь клас. Бали в щоденник виставлятимуть на перерві чи після уроків. У школах більше не висітимуть дошки пошани.

— Із вересня будуть доступні всі види індивідуальної форми здобуття освіти — сімейна, екстернат і педагогічний патронаж, — каже Олена Ліннік. — Перша передбачає організацію освітнього процесу батьками. У школі дитина з’являється лише чотири рази на рік, коли оцінюють її рівень знань. Педагогічний патронаж застосовують до учнів сільських шкіл, якщо їх до п’яти осіб, та дітей, які не можуть здобувати освіту через стан здоров’я, біженців та учнів, які перебувають у колоніях. Із такими займається шкільний педагог.

Екстернат передбачає оцінювання навчальних досягнень один раз наприкінці навчального року. Скористатися такою формою здобуття освіти зможуть тільки учні, що мають проблеми зі здоров’ям чи інші поважні причини.

На 10% піднімуть оклад у вчителів, які не отримали надбавки торік. Це педагоги дошкільної, позашкільної та професійної освіти. Вчителі вищої категорії отримають більше на 700–800 грн, молоді фахівці — на 100–200.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ