На Малашовецькому полігоні облаштують сучасний сміттєсортувальний комплекс

0
70
На 36-ій сесії Тернопільської міської ради депутати прийняли рішення про надання земельної ділянки комунальної власності для будівництва сміттєпереробного об’єкту, впорядкування та утримання сміттєзвалища.
Де побудують сміттєсортувальний комплекс
Зокрема, йдеться про земельні ділянки комунальної власності в с. Малашівці Зборівського району.
«Відтепер у нас з’явилася можливість вирішити проблеми, пов’язані із твердими побутовими відходами та сміттєзвалищами у Тернополі. Минулого року Тернопільській міській раді нарешті вдалося оформити усю необхідну документацію та закріпити за собою земельну ділянку в с. Малашівці, де знаходиться сміттєвий полігон. Уже є розроблений відповідний паспорт Малашовецького полігону, після чого нами було оголошено конкурс на пошук інвестора для облаштування там сучасного сміттєсортувального комплексу», – – зазначив міський голова Сергій Надал.
Переможцем конкурсу стало ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР Т», яке входить в групу компанії «Кліар Енерджі», що уже понад 4 роки займається утриманням сміттєзвалищ та має 14 біогазових установок на всій території України. Компанія «Кліар Енерджі» входить в 20-ку іноваційних компаній України, поряд з Vodafone Україна, ІТ-Інтегратор ті інші.
Що сміттєсортувальний комплекс дасть Тернополю 
«Влаштування сміттєсортувальної установки на Малашовецькому полігоні дасть можливість зменшити об’єми сміття, адже компанія займатиметься не лише відсортовуванням твердих побутових відходів, а також відкачкою небезпечного та шкідливого газу- метану, – додає Сергій Надал. – А після впорядкування території, влаштування там необхідного обладнання, освітлення та огородження, Малашовецький полігон буде відповідати усім сучасним вимогам та стандартам».
Окрім того, після передачі в оренду земельної ділянки, де розміщений Малашовецький полігон, з бюджету громади більше не витрачатимуться кошти на утримання полігону, адже тепер цим займатиметься компанія-інвестор. Натомість ті кошти будуть спрямовані на інші потреби міста. А це 1 млн гривень, який щороку виділявся з міського бюджету.
Мерія нагадує про необхідність сортування сміття. 
Нагадаємо, міська рада Тернополі внесла зміни до «Правил благоустрою м. Тернополя».
Згідно із змінами, виконавцям послуг з управління, утримання, обслуговування багатоквартирних будинків, ОСББ, ОСН, СК та нежитлових приміщень необхідно переобладнати існуючі контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів, а у багатоквартирних будинках, де наявні діючі сміттєпроводи- влаштувати на прибудинковій території контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів.
В свою чергу, надавачі послуг із вивезення побутових відходів, відповідно до нових правил, повинні укомплектувати існуючі майданчики контейнерами для роздільного сортування побутових відходів (змішані відходи, полімери, скло).
За матеріалами ТМР

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ