На Тернопільщині навіть у далеких селах хочуть виховувати майбутніх чемпіонів світу

0
157

В області стартував  пілотний соціальний проект «Доступний спорт у кожну школу».  Ініціатори   ідеї – Тернопільські обласні  федерації змішаних єдиноборств і  таїландського боксу. Як  пояснив очільник федерацій  Богдан Юлик,  цей вид спорту набуває великої популярності в світі. На теренах області його культивують уже третій  рік, понад двісті спортсменів займаються в трьох спортивних залах Тернополя. Серед них є чемпіони Європи і світу, хлопці й дівчата, які залишаються в спорті і готові поділитися досвідом з молодими. Це сто сертифікованих тренерів, які можуть займатися з дітьми від першого  класу до випускного. У цьому році плануємо ще відкрити школи бойових мистецтв у Монастириськах, Підгайцях і в Бережанах.

– В обласних центрах чи районних  молодь ще може займатися спортом, а в сільських школах немає жодної секції, занедбана позакласна, гурткова робота, – сказав Богдан Юлик. – І ми вирішили зробити такі секції, оскільки всім батькам хочеться, щоб діти росли здоровими. Де б школа не була: у великому селі чи на хуторі, наші тренери готові їхати і займатися з учнями раз в тиждень, систематично і безкоштовно. Необхідне спорядження  привозитиме тренер з собою. Особливих умов для заняття цим видом спорту не потрібно, достатньо наявних у школах спортзалів. Програма  працюватиме за кошти федерацій.

Отже, потрібне лише бажання учнів  бути здоровими  і сильними. Як розповіли чемпіони світу  Сергій Харкавий і Максим Сливінський, це красивий вид спорту.  Хлопці займаються третій рік, показують  хороші результати на світових чемпіонатах, мають відзнаки: медалі і пояси чемпіонів. Захоплюються цим видом спорту і дівчата. Особливості цього боксу в тому, що можна  задіювати не лише руки, а боронитися і наступати – коліньми, ліктями, плечима.

– Для широкого загалу молодшої категорії спортсменів заняття відбуватимуться в ігровій формі, акцент на  фізичний розвиток і навики самооборони, – сказав  тренер Максим Маркуш.

– Не обов’язково присвячувати себе спортові, ставити за мету боротьбу  за світову першість ,- сказав  Богдан Юлик. – Але  потренуватися,  опанувати мистецтво бою і самооборони   нікому не завадить. Хоча, хто знає, може в далеких селах нам вдасться відкрити і виховати нових чемпіонів світу, які прославлять Україну.

Ініціатори проекту просять, щоб сільські  школи,  учні в яких мають бажання фізично   розвиватися,  зареєструвалися на веб-сайті  www.dostupnysport.com.ua    – «Доступний спорт у кожну школу». Всі заявки розглядатиме федерація, вестиме перемовини з навчальними закладами,  подбає за графік занять. Зареєстровані школи матимуть унікальну можливість   постійно раз в тиждень  працювати з професійним тренером, який безкоштовно навчатиме дітей  самообороні, бойових мистецтв.

При успішному  втіленні цієї ініціативи   в шкільне життя області,  «Доступний спорт» стане Всеукраїнським проектом.

Людмила ОСТРОВСЬКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ