Ціни на проїзд по Україні: найдорожчий електротранспорт – у Києві та Харкові, маршрутки – у Дніпрі, Києві, Львові та Одесі

0
44

У 2018 році подорожчання цін на проїзд у громадському транспорті торкнулося багатьох українських міст. Одним з перших міст, де було збільшено ціну на проїзд був Тернопіль. Спочатку в городян це викликало шок. Навіть відбулись стихійні мітинги. Міська влада оперативно відреагували на здорожчення проїзду громадського транспорту  і «дала по руках» перевізникам. Зменшила тариф в двічі. А кияни досі відходять від шоку після рішення столичної влади підняти вартість перевезень одразу вдвічі – з 4 до 8 гривень. Але й це ще не все, вже з 2019 року в низці українських міст оголосили про нове підвищення цін на проїзд у наземному й підземному транспорті. Ми склали рейтинг найбільш «дорожчих», за вартістю проїзду у громадському транспорті, міст України.

  • м. Дніпро

У маршрутках Дніпра підвищені ціни на проїзд з 8 до 12 грн. Відповідний проект рішення з’явився на сайті міськради Дніпра (22.12.2018). Згідно з проектом, тариф на автобусних маршрутах загального користування може збільшитися до 8 гривень. У маршрутках №77 та №141 ціна проїзду складе 11 гривень, а на маршруті №90 – 12 гривень.

  • м. Київ

Від 14 липня 2018 року разова поїздка в метро, тролейбусі, трамваї, комунальному автобусі, на фунікулері та в міській електричці коштує 8 грн. У мерії Києва запевняють, що такі ціни залишаться актуальними виключно для киян-власників «Карти киянина». Для інших ціни знову збільшать.

  • м. Харків

8 гривень за поїздку в метро, 6 гривень – в трамваях і тролейбусах. Виконком Харківської міськради 6 лютого 2019 року встановив нові тарифи на проїзд в електротранспорті. До 8 гривень збільшилася вартість проїзду у маршрутках.

  • м. Кривий ріг

У Кривому Розі міськрада ще в січні вирішила підвищити вартість проїзду в міських маршрутних таксі з 6 до 8 гривень. Таке рішення прийняли на користь перевізників, які скаржилися на здорожчання пального, запчастин тощо.

  • м. Львів

Виконавчий комітет Львівської міської ради встановив новий тариф на проїзд у маршрутках. Вже із початку лютого львів’яни платять за проїзд не 5, а 7 гривень. Відповідне рішення прийняли 25 січня. Також у Львові планують завершити проект електронного квитка.

  • м. Одеса

Проїзд в електричному транспорті Одеси з 1 грудня 2018 року становить 5 гривень за одну поїздку, а з 15 січня 2019 року проїзд в маршрутних таксі Одеси подорожчав на 40% – з п’яти до семи гривень. Міська влада пояснила це «економічною необхідністю», обумовленою суттєвим зростанням в Україні вартості пального.

У решті обласних центрів та великих містах України вартість проїзду у електротранспорті коливається на рівні 5-6 гривень. В автобусах та маршрутках – 5-7 гривень.

Окремо про Тернопіль 

З 20 грудня у громадському транспорті Тернополя встановлено дворівневу систему оплати за проїзд:

– при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним електронним квитком вартість проїзду у тролейбусах становить 5 грн, а при розрахунку готівкою або банківською карткою – 6 грн.

– при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком вартість проїзду у маршрутках становить 6 грн, 7 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою.

Також введення електронного квитка дозволила зберегти безкоштовний проїзд у комунальному транспорті усіх пільгових категорій пасажирів без обмежень. Згідно статистики оператора «Файної карти», на сьогодні більше 97% тих, хто користується громадським транспортом Тернополя, мають або «карту тернополянина», або неперсоніфікований проїзний «електронний квиток».

Петро КостельнийБЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.