Громадськість Тернопільщини закликає православних вірян об’єднатися навколо створення Єдиної помісної Церкви

0
135

У світлі останніх подій суспільство Тернопільщини не може залишатися осторонь. Представники громадських організацій, духовенства, військові добровольці, історики й активні жителі краю у форматі жвавого обговорення визначали напрямки вирішення надважливих для українського народу ключових питань. Засідання круглого столу на тему «Тернопільщина в контексті створення Української Помісної Православної Церкви» відбулося 26 листопада у Тернополі.

«Питання релігії має величезний вплив на національну безпеку держави, — переконаний організатор заходу Іван Ковалик. — Російська агресія проти України проявляється не лише у воєнних діях на Сході — ворог прагне проникнути у різні сфери суспільного життя українців і одним з його ганебних методів є розпалення релігійної війни в Україні. Єдиною правильною та гідною відсіччю стане об’єднання нашого народу навколо створення Єдиної Помісної Церкви. Українці йшли до цього впродовж багатьох століть й сьогодні отримали безцінний шанс відновити історичну справедливість».

Отримання Томосу від Вселенського Патріарха — це один із наслідків українсько-російської війни, наголосив доктор історичних наук, професор Іван Зуляк.

«Якщо у нас є українська незалежна держава, повинна бути створена і Єдина помісна Церква під егідою Київського патріархату. Зміна статусу канонічності забезпечить українській Церкві рівність серед усіх Церков світу», — наголосив він. За словами історика, радянська влада завжди намагалася контролювати духовенство, а самі парафіяни ніколи не мали жодного впливу на прийняття тих чи інших історичних рішень. «Нам нав’язують релігійну війну, рушійна сила якої — ідеологічні переконання та боротьба за людську свідомість, проте останнє слово за народом», — підсумував Іван Зуляк.

На засіданні присутні порушили й актуальне питання повернення українських духовних святинь українському народу, Свято-Успенської Почаївської Лаври, зокрема. «Для Москви Православна Церква завжди була потужним інструментом для завоювання територій. У світлі останніх подій агресор має на меті посіяти внутрішнє невдоволення серед людей, а тоді увійти з військами як миротворець, — переконаний український історик, доктор історичних наук, професор Микола Бармак. — Сьогодні ми не маємо права піддаватися впливу подібним провокаціям і допускати силове захоплення Лаври, що призведе до подальшого кровопролиття. Агресор саме цього й чекає. Ця святиня й так є була і буде українською. Парафії самі мають прийняти рішення добровільного переходу і наше, громадськості, завдання — переконати їх у цьому мирним шляхом».

У підсумку засідання присутні напрацювали низку звернень до представників духовенства, керівництва держави й самих вірян. Також учасники заходу вирішили створити громадську платформу «Тернопільщина за Українську Помісну Православну Церкву» та провести широку кампанію роз’яснення серед населення щодо створення Єдиної Помісної Церкви, адже «фейкова» інформація у ЗМІ та соцмережах дезінформує громадян й призводить до різного роду провокацій.

«Необхідне максимальне залучення до цієї кампанії представників громадських організацій, викладачів вищих навчальних закладів, істориків, держслужбовців. Допоможе й діюча місцева влада Тернопільщини, яка є досить комунікабельною та відкрито йде на контакт з громадськістю. Просвітницька діяльність і зважена позиція народу матиме свій вплив на уникнення можливого силового сценарію, — зазначив Іван Ковалик.

Наприкінці представники духовенства у свою чергу закликали вірян посилити молитву за нашу державу, а також українських воїнів, які стоять на варті нашого спокою. «Сьогодні як ніколи необхідна консолідація сил як військових так і релігійних задля збереження національної ідентичності та української державності», — підсумував отець Василь Божаківський.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ