«Дивно, бо він був одним з найтактовніших вчителів», – колишня учениця про народного депутата Олега Барну

0
1363

Про народного депутата Олегу Барну, який нецензурно вилаяв журналіста, цими днями не писав хіба що дуже лінивий. Кілька днів – суцільний тролінг. Хоча деякі дуже тактовні тернополяни, перед тим як поширити те відео, навіть просили вибачення у користувачів соцмережі за те, що публікують нецензурну лайку.

– Ви не знаєте, Олег Барна і вчителем таким був? – запитав мене вчора знайомий із Львівської області.

І я занурилися в спогади шкільного життя. Мені 15 років. До сільської школи прийшов працювати молодий вчитель. До нього прикипіла увага усіх – і вчителів, і  учнів. На Олега Барну  заглядалися молоді на той час вчительки. В його присутності переважна більшість жіночої частини педагогів усміхалася, розправляла плечі, поправляла зачіски і ставала світлішою. Нам, дев’ятикласникам це було дуже помітно. Що й казати – молодий вчитель фізики і справді був красенем.

З-поміж усіх вчителів Олег Барна дуже вирізнявся. У той час на початку дев’яностих підхід до учнів був ще із залишками радянщини – не надто переймалися думкою дитини. Зауваження щодо вивчення чи недовивчення предмету дехто робив у свій звичний спосіб – то вдягнулася учениця, як ялинка, бо із сережками прийшла, то пухкенька, як булочка, а предмету не вивчила, то ще щось… Молодий вчитель фізики бачив в кожному учневі особистість. Був одним з найтактовніших педагогів. Найбільше здивувало те, що до усіх старшокласників звертався на «ви». Добре знав свій предмет. Пояснював довго, щоправда, не для всіх доступно. Йому іноді вилазили на голову. Особливо дівчата. Часто шуміли на уроках і не слухали. Вчитель Олег Барна робив зауваження спокійно і делікатно. Щоби втримати увагу класу, іноді з фізики переходив на життя і стосунки. Запам’яталося, як розказував, що краса дівчини і жінки дуже багато залежить від того, яка в неї хода. Мовляв, красива хода – це найважливіше.

Згодом впродовж років колишні учні Олега Барну сприймали як революціонера і борця за справедливість, який ішов проти системи – то десь залізничну колію з учнями перекрив, то десь протест організував, то із кимсь судився.

Минулого раку на сайті Про Те опублікували інформацію «Тернополянин Любомир Гора оприлюднив переписку із народним депутатом», як Олег Барна вилаяв бійця АТО Любомира Гору. Олег Барна на це відреагував агресивно, мовляв публікація замовна, сякі-такі журналісти і так далі. Спочатку трохи пояснювала, що подібні публікації не потрібно замовляти, адже саме так висловлюючись, народний депутат є ходячим інформаційних приводом для усіх колег. Але ніяк не порозумілися. Потім час від часу сперечалися у соціальній мережі Фейсбук з приводу і без.

Але сьогодні не про це. Сказати міцне слівце у нашому суспільстві є нормою. Занадто виражена інтелігентність для багатьох – як синонім слабкості. Але все ж. Що сталося із колись найтактовнішим вчителем?

Наталія ЛАЗУКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ