Жінка з Тернопільщини скликала до себе змій десятками

0
8289

У Бучацькому районі в теплу пору року люди часто згадують жінку із села Сокілець, яку більшість – боялися. Вона – недавно померла. До глибокої старості володіла рідкісним вмінням – скликала змій. Гади її не кусали, сповзалися до неї десятками.

– Один чоловік посварився з нею, – розповідає житель селища Золотий Потік Іван. – То вона йому накликала зміїв до хати. Вранці чоловік встає, а змії на горищі висять, як ковбаси. Великий страх пережив.

Пенсіонерка розмовляла з плазунами нелюдським голосом.

– Вона приманювала їх звуками, – розповідає лікар-невропатолог із Золотого Потоку Микола Навроцький. –  Якось посвистувала і ті змії злазилися до неї. Видавала звуки подібно до свисту, прицмокувала і посмоктувала. Використовувала якісь шуми від інфра до ультразвуку.

Лікар каже, що пенсіонерка відрізнялася навіть зовнішністю і манерою спілкуватися.

– Погляд у неї був нежіночий, – додає Микола Навроцький. – Була серйозна баба. З холодним поглядом. Навіть вимова слів – у наказовій формі.

Люди розповідали, що вона з кимсь посварилася і напустила змій на подвір’я. Деталей не знаю – був якийсь конфлікт. Те все гаддя навела до того чоловіка. Цей факт був, але може перебільшують, коли розповідають, що накликала змій йому до хати. Люди боялися її. Вона знала це і користувалася своїм становищем чаклунки, щоби підкреслити свою значимість.

Заклинателька змій із Сокільця спонукала місцевого лікаря до цікавих спостережень і роздумів.

– Це цікаво, – продовжує лікар. – У нас є гени кроманьйонців, а може навіть ще в багатьох людей є  гени неандертальців. Неандертальці були фізично розвиненими і здоровими, мали мозок на 200 грамів більший, ніж ми. А якщо мозок був на 200 грамів важчий, то і потужність мав сильнішу. Потужність мозку дає можливість ширше спілкуватися з навколишнім середовищем. Є ж люди з парапсихологічними властивостями. У нас кажуть – чугайстер. Це ті, хто має екстрасенсорний, паранормальний вплив. Ці люди мають генетично передані якості ще від неандертальців, кроманьйонців, які мали більший зв’язок з природою. А ми багато втратили – нюх, зір, слух втратили. Залишки ще є, але їх мало – з такими здібностями. Ця жінка якраз могла бути наділеною такими генетичними якостями.

В Костільниках так само була жінка, яка цікавилася зміями, але по-іншому. Вона помагала, коли змія кусала. Вже теж померла. Вона відговорювала, трави і відвари давала. Не маю такої інформації, чи це помагало. Раніше ж не було сироваток проти отрути, ніхто не лікував, не було реанімації. Люди якось мусили рятуватися. Як на мене, це було так – на двоє баба ворожила. Хтось виліковувався, а хтось помирав. Хтось одужував і без її магічних впливів, але приписували це їй, бо ж саме вона щось прошептала і дала чогось напитися.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ