Щоб вижити, пенсіонерам з Тернопільщини доведеться відмовлятися від дітей

0
4226

Ольга Михайлівна із села Ридодуби Чортківського району уже відтепер має гризоту, як переживе зиму. Від новини, що субсидії їй не світять, дістала високий тиск і розболілося серце. Другий день оговтується від почутого.

– На автобусній зупинці зустріла нашу секретарку сільської ради. – розповідає жінка. – Запитала її, куди і як нести довідки. А вона мені відповіла: «Можете навіть не їхати в сільську раду, бо вам не вийдуть субсидії». Перепитала, чому. Я ж живу сама. Почула відповідь: «Нема значення тепер, що проживає одна людина. Враховують тільки тих, що зареєстровані. Маєте двох дітей. Ще й одна ваша дочка за кордоном. Ті, що мають родичів за кордоном, субсидій не матимуть. Або їх треба виписувати. То можете виписати дочку, але не маєте права виписати самі. Треба, щоб вона приїхала і виписалася сама».

Тоді секретарка сказала, що і друга моя дочка теж прописана. Врахують і її доходи, і її чоловіка. Але ж вона орендує квартиру і ще платить за страшні комунальні послуги.

Ольга Михайлівна отримує 1500 гривень пенсії. Розуміє, що без субсидій взимку не оплатить за газ.

– До підвищення цін на газ і на світло не мала ніяких субсидій і мені їх не потрібно було, –  підсумовує. – Я платила зі своєї мізерної пенсії, але ж оплачувала. Не треба було мені дітей турбувати. Кожна дочка має свої витрати. Та, котра за кордоном, нічим не допомагає, бо має свої проблеми. Не з розкоші наші люди за кордон повиїжджали. То яке добро уряд зробив? Кому добро зробили? Колись був голодомор, а тепер уряд зробив мор для пенсіонерів. Точніше – газомор. Боряться не з корупціонерами, а з пенсіонерами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ