Кілька порад від тернопільської пенсіонерки, що робити, коли шумлять сусіди

0
2927
фото ілюстративне

70-річна тернополянка має дуже гострий слух. Через це, як вона каже, страждає. Ірина Володимирівна чує і те, що їй треба почути, і те, чого їй не треба. Прізвища не називає.

– Слухаю усе. – каже пенсіонерка. – І як вночі сусід перевертається на ліжку, і як інший сусід свариться з жінкою, і як сусідка допомагає дітям робити домашнє завдання. Інша сусідка балакає по скайпу з родичами, які зараз в Америці. У стіні спільна розетка, то знаю, коли і скільки доларів їй передали із США  і що вона зварила сьогодні на обід. Ви не подумайте, що я підслуховую. Просто так усе чути. Це або такі стіни в нашому панельному будинку, або у мене зі слухом щось не так.

Найгірше ці звуки дошкулять Ірині Володимирівні вечорами. Вона – жайворонок. Встає о 4-5 ранку, а лягає спати о 20-й годині. Взимку навіть о 19-й.

– Вчора так добре заснула ввечері, – розповідає жінка. – Раптово, як провалилася в сон. І тут здригаюся від якогось гулу. Зразу навіть не зрозуміла, що це. Дивлюся на годинник – половина дванадцятої. А зверху сусіди включили пилосос. Довго так прибирали. Гуділо певне годину. Як затихло, не могла заснути – голова розболілася. Ну, думаю, я вам покажу потім. Встала о 5-й ранку, випила собі кави, включила пилосос і давай шурувати ним по стелі. По всіх кімнатах пройшлася. Руки потім боліли, але нічо – хай знають.

Провчити сусідів, які не дають ні спокійно спати, ні жити, як висловлюється жінка, вона не лінується. В такі моменти навіть забуває про біль в ногах, який її турбував усю зиму.

– Над нами збоку є квартиранти, – говорить. – Дві дівки. Десь на базарі працюють. Пізно ввечері реготали, як коні. Ясно, що пиячили. А я знаю, з якої вони квартири. Дочекалася ранку. Вони вже позасинали. Я встала вдосвіта – половина п’ятої. Спустилася вниз до дверей і дзвоню в домофон. Не відповідають. Дзвоню ще. Потім чую таких хриплий голос спросоння: «Альо…» Хотіла спитати: «Ну що, курви, спите?» Але вже не казала нічого.

А сусіди знизу постійно сваряться. Завжди по великих святах. Чоловік нап’ється і обзиває всіляко жінку. Вона так само верещить. Тиждень тому до ночі скандалили. Десь о 2-й полягали спати. То я в 4-й ранку з півгодини стукала табуреткою над їх спальнею. Деколи їх вгамовую, як стукаю по батареї.

Також пенсіонерка галасливим сусідам запихає в двері записки. Пише їм, щоби поводили себе, як люди. Ірина Володимирівна каже, що іноді її методи дієві. На кілька днів часом має спокій. Але не завжди.БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.