Що оберуть тернополяни – здоров’я дітей чи пам’ятник?

0
957
Пам’ятник вчительці у Дергачах Харківської області

До закінчення голосування за громадські проекти, які фінансуватимуть із міського бюджету, залишилося 3 дні. Усього подали 66 проектів на суму майже 40 мільйонів гривень. У «фінал» вийшло 43 проекти.

До слова, серед проектів, які не пройшли конкурсного відбору, два належать депутатам Тернопільської міської ради. Іван Сороколіт пропонував за мільйон гривень створити Відкритий простір “Скверик на Лозовецькій з еко-парковкою загального користування”. Михайло Сиротюк був трішки скромнішим. Його Сквер з елементами ланшафтного дизайну на Київській мав обійтися всього у 300 тисяч гривень. Не пройшли конкурсний відбір і кілька дитячих та спортивних майданчиків.

Серед тих проектів, які залишилися на сьогодні, лідирує пропозиція Ольги Сидорчук про придбання обладнання для діагностики ускладнень вагітності «Допоможи малюку народитися здоровим». Кошторис 990 тисяч гривень. І цей проект, здавалося б, має усі шанси стати переможцем, якби не одне але. Друге місце дещо несподівано займає пропозиція встановити у центральній частині міста пам’ятник вчителеві. Автор проекту Олена П’ятночка оцінила його майже у мільйон гривень. Пані Олена вважає, що цей пам’ятник стане туристичною родзинкою Тернополя.

Читайте також: Тернополянин пропонує витратити 850 тисяч гривень на старий тролейбус

Тут у мене виникли певні сумніви – чи достатньо у Тернополі готелів, у яких зможуть переночувати гості з інших міст, яким захочеться на власні очі побачити тернопільський пам’ятник вчителеві. Щодо такого високого місця серед проектів, то подейкують, що тут не обходиться без використання адмінресурсу.

До слова, ще одна майбутня туристична родзинка міста – реставрація історичного тролейбуса «Škoda 9Tr» також серед лідерів голосування, хоча і значно поступається попереднім двом.

Приємно зауважити, що тернополяни готові підтримати проекти, пов’язані з історією рідного міста. Так, серед лідерів пропозиція реконструкції прибудинкової території «Панський дворик» (від старовинної назви бульвару Т.Шевченка) (вартість – 295 тисяч гривень). І інтерактивні навчальні карти: Історія становлення території України, історія Тернопілля, м.Тернополя (вартість 127 тисяч гривень).

Також люди готові голосувати за спортивні проекти. Тут лідирують мультиспортивний майданчик для дітей та молоді «Чемпіон» (вартість мільйон гривень» і осередок Олімпійської боротьби UWW (вартість 279 тисяч гривень).

Також читайте: У Тернополі пропонують усіх бездомних котів зібрати в одному місці

А ось небажання підтримати деякі проекти викликає здивування. До прикладу, соціальне таксі. Про його потребу у місті йдеться давно, але голосів на його підтримку подали не так уже й багато. Або ще одна ледь не одвічна потреба нашого міста – громадський туалет. Постійна критика десь у соцмережах і практично нульова підтримка проекту голосами. І це при тому, що люди готові підтримати створення двох міні-притулків для тварин, у кожному з яких будуть утримувати по 5-7 чотирилапих безхатченків і на який планують витратити майже мільйон гривень. А ось пропозиція відремонтувати приміщення громадських організацій, яка обійдеться ледь не у чотири рази дешевше, поки що набрала удвічі менше голосів. Не дуже хочуть тернополяни бачити на вулицях міста «контейнери для благодійності». Найбільше ж дивує пасивність при голосуванні за «Центр реабілітації учасників бойових дій». Поки що цей проект набрав майже у чотири рази менше голосів, ніж проект про створення притулку для тварин.

Хоча, як йшлося вище, до закінчення голосування ще три дні і багато що може змінитися.

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ