Деякі тернопільські ЗМІ вже винесли вирок підозрюваному у вбивстві

0
2797

835939Ні для кого не є таємницею, що новиною номер один сьогодні на Тернопільщині є затримання підозрюваного у вбивстві сімнадцятирічної Ірини Мукоїди з Вишнівця.

Зараз в одиночній камері Чортківського слідчого ізолятора перебуває 16-річний студент одного із місцевих ВИШів, якого підозрюють у вбивстві. Саме так – підозрюють. У той же час багато ЗМІ, публікуючи інформацію про цю подію, використовують слово – вбивця.

І доволі дивно читати це на сайті газети «Досьє102».

«Вбивця сімнадцятирічної дівчини уже під вартою» – саме під таким заголовком це видання і повідомило про затримання підозрюваного у вбивстві.

До речі, розповідаючи про себе, це видання наголошує, що «Це перше інтернет-видання, яке поєднало у собі інформацію про роботу міліції, державтоінспекції, рятувальників та інших установ, які відстоюють та ведуть боротьбу за права людей». А також «Досьє 102» дотримується принципу незаангажованого, зваженого професійного аналізу та фахового інформування.

Вибачте, про яке фахове інформування і боротьбу за права людей йде мова, якщо підозрюваного у вбивстві задовго до винесення вироку, прямим текстом назвали вбивцею. Лише суд, тільки суд і аж ніяк не засіб масової інформації можна назвати людину винною у вчинені злочину. А до винесення вироку вона буде підозрюваною у вчинені злочину.

Нехай хтось не подумає, що я намагаюся встати на захист злочинця. Жодним чином. Злочинець має бути покараним. Але справжній злочинець. А у цій історії ще надто рано ставити крапку. Недарма ж навіть рідні вбитої дівчинки прямим текстом заявляють, що поліція затримала не того.

Марко КЛЕВЕЦЬ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ