Батькам тернопільських випускників цей день обійдеться дуже дорого

0
708

21638130Шкільний випускний — один з найяскравіших юнацьких спогадів кожної людини. Мабуть, тому батьки не шкодують коштів, намагаючись влаштувати доньці чи синові незабутнє прощання з дитинством. Ми спробували з’ясувати, на скільки доведеться розщедритися рідним цьогорічних випускників для організації свята у Тернополі. – пише Вільне Життя

Пам’ятний випускний вимагає немалих коштів. Особливо якщо вчорашні учні хочуть слідувати усім сучасним тенденціям.

Так, сьогодні багато школярів вирішують орендувати залу в центрі міста для вручення атестатів. Вартість послуги, як правило, сягає кількох тисяч гривень. Проте урочистості можна провести й у школі. Святкування в ресторані обійдеться у 380—500 грн з людини. Тобто, не враховуючи запрошених вчителів, кожна сім’я оплатить приблизно 1,5 тис. грн, адже діти святкуватимуть разом із батьками. Ще кілька сотень, ймовірно, доведеться заплатити за фрукти, спиртне та безалкогольні напої, які працівники більшості закладів дозволяють приносити із собою. Розмір суми залежатиме й від того, в якій частині Тернополя розміщений ресторан. Нерідко забава відбувається за участі тамади або діджея. Останні просять доволі солідні суми — від 500 до 800 доларів. Урізноманітнять свято і музиканти. Їхні послуги вартуватимуть 300—400 доларів.

На свято останнього дзвоника учні здають гроші на квіти педагогам. У деяких навчальних закладах клопочуться про подарунки школі. Це може бути комп’ютер, телевізор, проектор, косметичний ремонт класу.

Та чи не найголовніший передсвятковий клопіт випускника — подбати про вбрання. Ціна на костюми для юнаків стартує від 2,5 тис. грн і залежить від якості тканини, фасону, виробника. У бюджетний, але симпатичний варіант можна вкластися за 3 тис. грн. Від 500 грн вартуватиме сорочка, пристойні туфлі — близько тисячі-півтори.

Дорожчим видасться святковий образ для випускниці. Найважливішою покупкою для дівчини є сукня, в якій вона почуватиметься принцесою. На свято одинадцятикласниці купують два плаття — одне на урочисту частину, друге одягають на забаву до ресторану. Звісно, ціни на них найрізноманітніші. Красива й відносно недорога сукня вартуватиме приблизно 3 тис. грн. За цю ж ціну можна й пошити її в кравчині. Якщо ж у батьків є можливість, то сукню для доньки вони можуть придбати і за 7—15 тис. Вартість вбрання, як уже згадувалося, залежить від виробника, тканини, наскільки «щедро» воно оздоблене намистинами або камінчиками. Модельні туфельки зі шкіри «потягнуть» на 2 тис. грн.

Для повноти образу дівчатам варто подбати про біжутерію. Прикраси обійдуться від 300 грн до тисячі. Не оминуть випускниці і салону краси. За макіяж у Тернополі просять 300—350 грн, манікюр — 200 грн. Ціна найпростішої зачіски стартує від трьох сотень гривень. Звичайно, обнова до свята згодиться також батькові і матері випускника, тож до списку витрат варто додати ще кілька тисяч гривень. Водночас не слід забувати і про гроші на дрібні потреби: стрічки для випускників, сюрпризи для першокласників, оплату таксі тощо.

Одинадцятикласники прагнуть, аби спогади про школу збереглися не лише в пам’яті. Для цього ще завчасу підшукують фотографа та відеооператора. Робота над віньєткою розпочинається задовго до випускного. Враховуючи нестабільні ціни, фотографи називають суми в американській валюті. Цьогоріч на віньєтку майбутній тернопільський випускник здав у середньому 25 доларів. Послуги відеооператора вартуватимуть 500 доларів за вечір.

Підрахувавши приблизні витрати, я дійшла висновку, що випускний для доньки-одинадцятикласниці обійдеться батькам у 17—18 тис. грн. Трохи дешевшими будуть проводи у доросле життя парубка — 13—14 тис. Точну суму спрогнозувати важко, адже слід враховувати фінансові можливості сім’ї та індивідуальні уподобання й смаки дівчини чи юнака.

Мар’яна БОБРІВЕЦЬ.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ