Німці і поляки приїхали поцікавитися, що потрібно тернопільським хоспісам

0
237

делегаціяТернопільщину відвідала делегація представників Товариства Червоного хреста Польщі і Німеччини. Мета їхнього візиту – продовження співпраці з медичними закладами області.

Минулого року організація Червоного Хреста м.Бауцен (Німеччиина) прислала в Тернопіль гуманітарний вантаж, вагою 5 т., у який входили: ліжка, матраци, м’який матеріал, засоби реабілітації, одяг і дитячі іграшки. Нині представники Товариства вирішили, приїхавши в Україну, запитати особисто, що ще потрібно надати паліативним і хоспісним закладам краю. Приїхали знову не з пустими рукамию Цього разу у медичні заклади краю привезли функціональні ліжка, протипролежневі матраци, лікарські помпи, кисневі концентратори, засоби гігієни.

– Якось ми вирішили, що вишлемо транспорт з гуманітарною допомогою в Україну. – Розповідає представник польського Товариства Червоного Хреста Адам Фомаль. – Але, як бачите, то не є останній транспорт і не останні дні нашої співпраці. Тому ми приїхали подивитися, що ще треба. Добре було б скласти цілий список, що треба до однієї школи, до другої. Думаю ми все це визначимо і будемо разом робити ще хоспіси. Вчорами побачили два таких будинки. І там потрібно зробити ремонт, аби ті діти добре жили.

Представник Товариства Червоного Хреста Німеччини Холгар Бейер зазначив, приємно бачити, що надану раніше допомогу успішно використовують у лікарнях Тернопільщини. А тому Товариство має намір допомагати й надалі.

Голова ОДА Степан Барна подякував гостям за допомогу і зауважив, що технічні засоби ДСНС в області не оновлювалися ще від 1991 року. І лише за минулий рік, за сприяння ЮНЕСКО вдалося дещо придбати. А ще він наголосив, що допомога старшим людям і дітям, які перебувають у лікарнях краю, насправді, дуже необхідна.

– Чомусь так склалося, – сказав Степан Степанович. – Що за хоспіси і очисні споруди мало хто береться. Бо це важко. А от бруківку класти чи лампочки на вулиці вкручувати – це кожен мастак.

На завершення зустрічі закордонним гостям подарували візитівки і туристичні буклети краю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ