На Тернопільщині є місто, де містики більше ніж сучасності (фото)

0
784

Я читав і чимало знав про Кременець ще до подорожі в це місто: про його мальовничу природу, про значимість міста в історії освіти нашої країни, про старе місто з монастирем, про стародавній замок та козацьке кладовище, але відвідати місто вдалося не відразу. Ми зупинилися на околиці Кременця в одному з готелів, далеко від туристичних принад і духу старого міста, недалеко від Кременецьких гір у комунікабельного і привітного господаря, який завжди був радий допомогти порадою Весь вільний час в Кременці ми проводили в постійних мандрівках вивчаючи і переймаючись духом міста. – пише портал Україна Інкогніта.

Більшу частину часу займали мандрівки в центральній частині, де відчувалось постійна і неосяжна присутність руїн старого замку, котрі горделиво і велично нависають над містом.

Найчастіше ми блукали біля приміщення Кременецького Колегіуму, однією з колисок Української освіти, звідки почалася історія Київського Національного Універсітету імені Т.Г. Шевченко.

Суворі і величні кам’яні статуї на території комлексу і грізна огорожа навколо, органічно доповнюють архітектурний комплекс. Тут відчувається дух освіти, тут “запах” історії.

В центрі поруч розташовані практично всі архітектурні домінанти міста. Собор, Колегіум, будинки-близнюки та інші місцеві архітектурні споруди  XVIII-XIX ст.

Звідси до замку пішки близько півгодини. через приватний сектор піднімаючись до вершини 400-х метрової гори Бона, яка стрімко піднімається над містом.

Укріплення тут існувало ще з слов’янських часів а в 1240 році ця фортеця була однією з небагатьох які встояли перед дикими ордами Батия. Замок зруйнували після тривалої облоги запорізькі козаки в 1648 році, залишивши по собі руїни, які дуже мальовничо доповнюють місцевий ландшафт.

З вершини гори відкриваються величні види заворожують і вражають, а вид на центр Кременця, є одним з найбільш запам’ятовуючих міських панорам України.

Дивно – замку як такого вже не залишилося, але відчуття і враження від прогулянки в руїнах просто вражаючі і спогади залишаються надовго.Незвичайне та містичне місце! Не менш таємничими місцями виявилися міські кладовища, особливо єврейське та козацьке, Єврейське ми помітили випадково з центральної дороги, Пам’ятники, які здалеку були схожі на камені і кручі, що збилися в купу на одному з пагорбів Кременецьких гір.

Іншим незвичайним кладовищем є козацьке, яке  знаходиться зовсім недалеко від центру, і де ймовірно поховані завойовники Кременецького замку. Вражаючі місця!

 

З плином часу підзабулись деякі деталі Кременецької подорожі і враження вже видаються не такими яскравими. Але в пам’яті назавжди залишиться архітектурна велич і міць пронизаної віковою історією освітнього центра Колегіуму, нічні мандрівки містом, мальовничі руїни давнього замку на горі, звідки місто таке величне і прекрасне!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ