Школярі з Тернопільщини зібрали факти, за якими писатимуть історію

0
112

17578059_1276413359110030_1651189042_nЛідери учнівського самоврядування Тернопільщини зібрали спогади про українських героїв у «Книгу звитяги Євромайдану й АТО». Матеріали зберігатимуться в обласному державному архіві. Історії збирали учні – розпитували родичів героїв, волонтерів, вчителів.

– Я зі Скалата, – каже Маряна Якець. – Ми не один рік працювали над цією книжкою. Збирали інформацію всією школою. Розпитували односельчан про героїв АТО.   В нас таких двоє героїв. А ще ми розказували про волонтерів нашого села, які возять продукти в АТО.

– З нашого села пішло багато героїв. – розповідає  Сніжана Москалик з Чортківського району.  – Одні пішли добровільно на війну, інших забрали примусово. Але ми ними гордимося. І завжди пам’ятатимемо, бо вони закарбувалися в наших серцях.

– Дуже багато роботи зроблено. – додає Галина Герасимів з Бережан. – Чимало людей  долучилося і нині мені приємно отримати ці грамоти і подяки дітям. Вони спонукатимуть нас працювати далі.

Усі райони Тернопільщини, а також 4 ОТГ представили десятки збірників про героїв Небесної сотні і загиблих під час російсько-української війни на сході. Директор інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Петровський каже, зібрані учнями матеріали дуже важливі. За ними писатимуть історію краю для наступних поколінь.

– Це нелегка справа, яку розпочали наші молоді дослідники. Сподіваюся, вони будуть її продовжувати. – каже Олександр Петровський. – Ці факти, які зібрали учні, засвідчують звитягу наших земляків, які і під час Євромайдану та нині захищають наші східні кордони. Цю важливу роботу використовуватимуть ті, хто писатимуть підручники історії.

Книгу звитяги Євромайдану та АТО передали в обласний державний архів. Дані про захисників внесли в інтернет-портал «Героїка», аби кожен мав змогу більше дізнатися про відважних українців, родом з Тернопільщини.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ