47-му тернопільську квартиру ці злодії більше не обкрадуть

0
480

поліція«Мій дім – моя фортеця». Тільки, як виявилося, злодії-професіонали готові на все, аби заволодіти чужим майном. Найчастіше «квартирники» зламують серцевину замка на вхідних дверях, або відчиняють викруткою металопластикове вікно чи пролазять крізь квартирку. За 2 місяці 2017 року обікрали 46 квартир жителів Тернопільщини. У кримінальній поліції кажуть, це значний відсоток у порівнянні з минулим роком. Нещодавно працівникам поліції вдалося затримати групу грабіжників. Як виявилось – це були «гастролери» з інших областей.

– Усі фігуранти цієї групи були з різних областей – з Хмельницької, Дніпропетровської, Волинської областей. – Розповідає начальник кримінальної поліції в області Степан Яцух. – Їх було важко зловити, тому що вони часто змінювали транспортні засоби, й засоби зв’язку. Але правоохоронцям Тернопільської області знадобився лише місяць, аби на них вийти. Їх впіймали, задокументували і нині вони перебувають під вартою, чекають на суд.

Працівники поліції радять ставити подвійні вхідні двері. Так злодієві знадобиться більше часу, зломити два замки. У місті поліція прибуває на виклик за 3-5 хвилин, і це дасть змогу не лише врятувати майно, але й впіймати зловмисника.

– У нас найчастіше стаються злочини майнового характеру – квартирні крадіжки, викрадення авто. Це те, що найбільше турбує жителів нашої області.  – продовжує Степан Яцух. – Нам вдалося за минулий рік розкрити багато злочинів, у тому числі і вбивства, і 3 зґвалтування, проводяться необхідні експертизи. А по деяких злочинах приймуть відповідне рішення.

Як бачимо, грабують не лише квартири. Майже вдвічі зросли випадки крадіжок в магазинах, торгових центрах і супермаркетах. Не виняток – і дорогі автомобілі. Вони теж часто стають «ласим шматком» для зловмисників. Навіть, людей в рабство продають.

– За перші два місяці цього року ми маємо 3 факти по торгівлі людьми. – зауважує Степан Яцух. – Два пов’язані із трудовою експлуатацією, один випадок – із сексуальною.  В нас, в цьому році, виявлено в 6 разів більше злочинів у сфері суспільної моралі – це розповсюдження порнографії, звідництво і сутенерство.

Нині в поліції пропонують великий спектр послуг, які допоможуть вберегти себе і житло від злочинців – відео спостереження, сигналізація, особиста охорона. Нині під особистим контролем поліції в області перебуває 64 квартири. Щоправда, деякі з них уже пробували пограбувати, проте завдяки спеціальній системі охорони злодіїв вдавалося вчасно затримувати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ