Загиблих в безглуздій війні вшанували у Тернополі

0
305

P70215-121323У Тернополі вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав. Для багатьох тисяч українських родин 15 лютого – дата, пов’язана з долями рідних людей. Біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам у парку Національного відродження відбувся мітинг-реквієм до 28-ї річниці від закінчення війни в Афганістані. Спільною молитвою присутні вшанували пам’ять загиблих і поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

У війни холодні очі. У війни своя безжальна арифметика. Упродовж 10 років тривала та безглузда війна. Сумними рядками і гіркими спогадами вона закарбувалась у нашій пам’яті.

– З кожним роком стає менше тих, хто повернувся з Афганістану. «На плиті пам’ятника-меморіалу закарбовані лише імена загиблих, тоді як від часу закінчення війни в нашій області вже померло 500 воїнів-афганців», – розповів голова обласної організації української спілки ветеранів Афганістану Сергій Лісовий.

P70215-123745На жаль, при слові «війна» ми не уявляємо далеку мусульманську країну, а свою власну. Ті, хто 27 років тому радів виведенню військ з Афганістану, – нині  знову змушені захищати своїх рідних.

Дружина загиблого в Афганістані Ігоря Погорілого Софія Погоріла щороку приходить до меморіалу, щоб вшанувати пам’ять чоловіка-героя. Жінка каже: «Внутрішньо ми завжди здригатимемось від цього слова, від почутого по радіо, від побаченого на екрані телевізора.»

– Так, як і тоді, так і нині на війну йдуть найкращі, – каже пані Софія, – І проводжаючи його на війну в Афганістан, я десь мала відчуття, що він не повернеться. Страшне слово «двохсотий». А нинішня війна відкриває старі рани.

Учасники мітингу-реквієму в скорботі схилили голови перед пам’яттю тих, хто чверть століття тому і тепер не повернувся додому з війни.

P70215-121521

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ