Над Тернополем літали тисячі ворон

0
698

ворониУ неділю, близько 17 години над містом злетілися великі зграї ворон. Небо, яке вже сіріло, на вулиці Степана Бандери, здавалося чорним.

– За два-три дні буде завірюха. – каже 60-річний Богдан. Він з центру повертався додому десятим тролейбусом. Інші пасажири теж поприпадали до вікон, спостерігаючи за чорним танцем у небі.

У народі і справді вважають, що ворони влаштовують хороводи до снігопадів.

І дійсно, раптом за якимось сигналом ворони здіймаються в повітря і, поспіхом набравши метрів сто висоти, летять безладною зграєю, але всі в один бік. Хтось думає, що це сум’яття викликане завірюхою або іншою переміною погоди, яка насувається, що подалося нарешті вороння в свої рідні ліси, що просто налякані птахи літаком, який пролетів. Але, пролетівши метрів триста-чотириста, ворони, ніби схаменувшись, повертають назад і в якомусь радісному збудженні парами й поодинці стрімко кидаються до покинутих місць. Подаючи неголосне, гуркітливе каркання, з викрутасами и гонитвою одна за одною падають донизу й знову розсідаються на деревах, дахах і антенах, і знову всі мовчать.

Орнітологи вважають, що трапляється такий переполох у воронячому світі і серед ясного дня, і під низькими хмарами, й у відлигу, й у міцний мороз. Це наймасовіша й поширена гра, в якій одночасно беруть участь десятки птахів із кількох кварталів.

Взимку ворона не переносить самотності. Під час несильного вітру ворони найчастіше розважаються в парному польоті, який зручніше назвати танцем, а не грою. Ніколи не буде ворона сама одна виконувати те, що робить у парі. Іноді у вітряні дні птахи ніби влаштовують змагання на точність посадки.

Поєднуватись у невеликі зграї птахи можуть і для годування, спілкування, дратування кішок і собак чи лякання людей. Вони можуть об’єднуватися в зграї для якихось певних цілей: коли потрібно вигнати ворога, коли перелітають на годівлю кудись далеко, під час ночівель взимку тощо.БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.