Скільки грошей тернополяни дають колядникам

0
2360

Не зважаючи на люті морози, тернополяни ходять колядувати. Колядників набагато менше, але все ж для деяких холод не перешкода. Цікаво, а скільки нині дають грошей колядникам в Тернополі та інших містах? Щодо мене, то незнайомим дітям дам 10 гривень на двох. Якщо знайомі, то хоч би зо 20. Ну а як хор цілий, то не пущу. Така моя думка цього року, бо сама би-м колядувала з такими тарифами на опалення і цінами на все інше.

Ірина Скоробогата, журналіст

4askorobogata«Ступінь обдаровування колядників господарями дому залежить від достатку сім’ї й від щедрості душі. Якщо відштовхуватися від мінімальних заробітних плат, які мали працівники минулого року, то можна собі дозволити по гривень 10 виділити на колядника, а для родичів й знайомих прикупити ще фруктів й солодощів. Також, як і у будь-якій справі, варто звернути на ступінь підготованості «артистів», їхні старання та завзятість».

Ірина Токарчук, студент, інструктор з тактичної медицини

4btokarchuk«Як каже мій тато: “Який виступ – така й плата”. Взагалі, якщо гарний підготовлений вертеп, то можна й 50 на всіх (сміється). Є ж весь рік, щоб підготуватися… А якщо «пикають-микають», в ноти не потрапляють, то 1-2 гривні – за старання. Але ми живемо на хуторі, то батьки дають по 5-10 гривень за те, що добралися в такий холод…».

Лілія Сокол, хендмейд-майстер, Львівська область

4vsokol «Буває так, що приходять так: бла-бла… Тільки би швидше протораторити, то я даю 2-3 гривні. Якщо гарно – то до 10 гривень. Родичам можна і 20. Вертепу – 50. Хто як заробляє, так і дає. Це за мірками села. У Львові я, мабуть, би більше віддячувала…».

Боісіда, українська фентезі-письменниця, м. Київ

unnamloed-1 «Чужим по 10-15гривень, знайомим  по 20-50 гривень, залежно від віку і рівня близькості. Родичам я купую подарунки. Вертеп, залежно від населеного пункту і професіоналізму 100-300 гривень».

Євген Зеплетнюк, священик

4dzapletnyukjpg «Все залежить не від тих, хто колядує, а хто приймає. Я з дитинства сам колядував і тому добре знаю, наскільки це важкий “заробіток”. Щирість колядників видно одразу. Скажу правду – людям, які роблять це нещиро, я даю менше і грошей, і цукерків. Хоча, у будь-якому випадку, завжди діє принцип – більше не тільки колядникам, але й священикам, лікарям завжди дають не багатші, а світліші, добріші люди».

Тарас Демкура, підприємець, меценат

4edemkura«Колядників не можна ділити на своїх і не своїх. Усі вони – колядники, яким треба давати від душі і щиро – цим ми даємо знак нашим майбутнім здобуткам і статкам. Вертепу треба щедро давати дари!».

Борис Кобильник, заввідділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Тернопільської обласної бібліотеки для юнацтва

4dboryskobylnyk«Вертепу – кожному по 10 гривень, мінімум 50 гривень. Колядникам 10-20 гривень, але родичам можна і 50 гривень. Також можна і цукерки. Думаю, що тут не тарифи мають бути, а те, яка у кожного можливість. Все-таки традиції на першому місці, а не заробляння грошей. Нині колядники у Тернополі – велика рідкість.

Святослав, підприємець, Тернопільщина

«Незнайомим – по 50-100 гривень кожному, знайомим – по 200-500, ну а цілому вертепу і 500 гривень можна вділити. Віддячувати колядникам – поняття відносне, залежить від доходів сімʼї. Цифри даю з врахуванням того, що ми живемо за містом і колядників у нас небагато. В місті, мабуть, варто давати 50, 200 і 400 відповідно. Але то якщо вони поодинокі. Або і ще менше (сміється). Бо так і банктротом можна стати!

Петро, український емігрант, Італія

«Цілому вертепу давали, бувало, і 50-100 євро, дітям-родичам по 50. Чужі ж колядники в нас без запрошення так, як в Україні, не ходять. Якщо приходять дорослі знайомі, то садимо за стіл, пригощаємо, якщо діти – то по 5-10 євро в залежності від кількості дітей».

Наталя ВОЛОТОВСЬКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ