Тернопільська письменниця розповіла, що буває, коли жінка на побігеньках

0
1219
14993324_10209210624595358_1762129606501774416_n
фото: Володимир Явнич

Якщо в хаті дві жінки, бути берегинями обом – неможливо. Коли є мама і дочка або свекруха і невістка, хтось має бути головним. Одна – стає на друге місце. Інакше – постійний конфлікт.

Та, що мудріша, мала б змиритися. Молода жінка мала б бути ведучою. Якщо мама чи свекруха не хоче з цим миритися, добре, коли чоловік бере дружину за руку і йдуть жити окремо. Ще залежить від мудрості чоловіка і його готовності взяти відповідальність за свою сім’ю.

Коли жінка на підхваті, на побігеньках – це не жінка. Вона аж ніяк не може бути берегинею. Що в неї вимагати? Мама – основна,  чоловік – господар, а вона тоді хто? Виходить – нема місця.

Багато сімей розлучаються через це. Бо і на кухні, і в побуті – одна хоче, щоб так було, а друга – по іншому. Берегти можна те, що є твоїм. А якщо хтось інший керує, як можна це вберегти? Навіщо тоді звинувачувати жінку, що не зберегла те вогнище? Вона і не була берегинею, бо ковдру перетягнула інша.

Як себе поводить чоловік, все залежить від виховання. Що йому мама вклала. Чи мала мудрість відпустити сина і сказати: в тебе є дружина, вона – вирішує. Тобто самій свідомо стати на друге місце. А не як часто буває: мій синочок – це саме головне і я тут знаю, як має бути. Багато залежить від жінки, котра старша і досвідченіша.

Ірина МАЦКО

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ