У тернопільському драмтеатрі буде, як у голлівудському фільмі

0
196

15240240_1156588837759150_1795007643_nУже традиційно календарна зима у Тернополі розпочинається з джазу. 2,3 і 4 грудня – це час XI Mіжнародного фестивалю поціновувачів якісної музики «JazzBez». За 11 років на сцені драматичного театру виступило понад 2 сотні джазових виконавців, гуртів з понад 10 країн світу. А за всю історію цього дійства – оскільки «JazzBez» одночасно відбувається в українських і польських містечках, – участь в ньому взяли понад тисячу джазменів.

До Тернополя з’їжджаються дуже цікаві музиканти. – Говорить начальник управління культури і мистецтв міськради Олександр Смик. – Представлена Японія, Іспанія, Норвегія, Швеція, Польща, Молдова, Куба та Америка. Цей фестиваль стає традицією наших передноворічних вечорів, має свого глядача і традиційно відбувається у драматичному театрі.

Цього року організатори підготували цікаву програму. Перший день фестивалю поєднує європейський джаз у виконанні польського музиканта Пьотра Будняка і Тараса Баковського із американським джазом, який зіграє світова зірка Девід Фрізен. Завершить програму першого дня Ендрю Валентайн – джазовий виконавець із США.

– У цьому році фестиваль розрісся до 10 учасників з української сторони і 6 з –закордону. – Продовжує директор фестивалю «JazzBez» у Тернополі Олег Макогін. – Ми щороку стараємось виконати дві умови проведення фестивалю – рівень музикантів. Щоразу запрошуємо нових музикантів, щоб тернополяни й гості з інших міст могли ознайомитися із новими творами, видами, жанрами. А друга умова – географія. Ми запросили представників з різних куточків світу і цю умову виконали найкраще.

У другий день – 3 грудня – на сцену вийдуть квартет із Вроцлава та Карлос Лопез – один із лідерів джазового руху в Іспанії, віртуозний барабанщик, яскравий композитор.

Останній день фестивалю буде особливим. Розпочне його польський вокаліст Ґджеґож Карнас у проекті з кращим українським барабанщиком – Ігорем Гнидином.

– За ці роки у нас виробилась своя слухацька аудиторія. – Каже незмінний ведучий фестивалю Сергій Лазо. – І от ми для таких любителів віртуозної музики приготували сюрприз. Є такий жіночий гурт «Sisters in Jazz» – це щось нове. Хоча раніше в джазі були тільки жінки. В Тернополі такого ще не було. Але надіємось, що буде.

Любителі віртуозної музики наголошують, що про джаз нема потреби говорити – він говорить сам за себе.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ