Дорожники Тернопільщини до зими готові

0
155

1417010737_ausencias-silencios-absence-silence-favim-com-472385Тернопільщина є досить різноманітна у своїх погодних проявах, особливо це стосується зимового періоду. Готуватись до негоди шляховики почали ще декілька місяців тому.

«При погіршенні погодних умов основна наша мета – забезпечити безперебійний проїзд дорогами області, – наголосив начальник Служби автомобільних доріг Тернопільщини Богдан Юлик. – А щоб зима не застала зненацька, почали готуватись до неї заздалегідь».

Станом на сьогодні на замовлення Служби автомобільних доріг Тернопільщини вже заготовлено 36,8 тис.тонн піску та фрикційних матеріалів, 3,423 тис.тонн технічної солі.

Для створення снігозахисту відремонтовано всі наявні в господарствах снігозатримуючі щити в кількості 2100 штук.

Виготовлено 30 тисяч погонних метрів засобів пасивного снігозахисту (планкові та хмизові щити, які використовуються на снігозаносимих ділянках).

Однією з важливих складових вчасного та оперативного усунення наслідків непогоди є спецмашини та механізми. Тож проведено технічний огляд наявних «помічників» – в результаті 227 одиниць техніки готові до роботи. А саме: 9 роторних снігоочищувачі,  6 бульдозерів, 36 автогрейдерів, 35 піскорозкидачів, 26 навантажувачів,  49 тракторів Т-150,К-701, 3 солерозподілювачі та 63 одиниці навісного обладнання. Також заготовлено 10-денний запас паливно-мастильних матеріалів.

«Основним підрядником по зимовому експлуатаційному утриманню автомобільних доріг загального користування є ДП «Тернопільський облавтодор». А на випадок надмірного погіршення погодних ми уклали угоди на залучення ще 49 одиниць техніки сторонніх організацій», – додає Богдан Юлик.

Уздовж автодоріг державного значення на підходах до міста Тернополя підготовлено 33 майданчики та визначено 276 місць для стоянок вантажного автотранспрорту. Для інформування водіїв про можливу небезпеку в осінньо-зимовий період підготовлено 1050 комплектів дорожніх знаків 1.13 «Слизька дорога» з табл.7.12 «Ожеледиця», 340 знаків 1.10 та 1.12, 5000 сигнальних віх.

Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій розроблено плани спільної взаємодії дорожників з підрозділами ДСНС України та ВУПД ГУНП в Тернопільській області, Укрпоштою, Тернопільським обласним центром з гідрометрології (ТЦГМ), Укртрансінспекцією та Автостанціями.

Також сприятимуть терміновому вирішенню проблем на автошляхах і камери відеонагляду, які розташовані на найбільш небезпечних ділянка доріг. Таких камер є 17, і працюють вони цілодобово.

Служба автомобільних доріг Тернопільщини звертається до всіх користувачів доріг з проханням бути уважним та обережними під час руху, особливо в осінньо-зимовий період. Не забувайте підготувати свої авто до експлуатації у холодну пору року.

Прес-служба САД у Тернопільській області

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ