Тернопільським чиновникам дозволили діяти з особливим цинізмом

0
315

zavantazhennyaКілька днів Тернопільщина жила очікуванням – чим же закінчиться історія зі стріляниною в одному з кременецьких барів. Що саме там відбулося і хто у кого стріляв –

практично ніхто не відав, тому вся інформація базувалася здебільшого на чутках.

А подейкували, що у барі тому проводили виїзне засідання голови районних адміністрацій області. І вели вони там мову переважно про розвиток своїх районів, покращення інвестиційного клімату, збільшення надоїв і голів ВРХ. Але у якийсь момент виникла між ними суперечка – не зуміли голови порозумітися, яким шляхом краще вести виділені їм регіони у подальше покращення. І тоді один голова вистрелив з пістолета в іншого. Знову ж таки подейкують, що цілився у голову, але влучив у ногу.

Подія ця набула такого резонансу, що поліція наша навіть відкрила кримінальне провадження за 296 статтею кримінального кодексу. Але через кілька днів раптом з’ясувалося, що чутки оці про шаленство тернопільських голів райдержадміністрацій не мають під собою жодного підґрунтя. І що їх там взагалі не було – чи не усі вони у той день були на лікарняному з бронхітом.

Тому поліція справу і прикрила – через відсутність складу злочину. Як то кажуть – нема тіла, нема злочину. Словом, все у кращих традиціях влади регіоналів, коли тодішнього голову ОДА Валентина Хоптяна усіма силами «відмазували» від аварії. Хоча тоді і тіло було.

Але то дрібниці. Ну пошуміли трішки дорослі чоловіки, з ким не буває? Тим більше, що все обійшлося тихо-мирно. Пощастило просто, що куля у ногу влучила. А якби і справді у голову, то зрикошетила б і наробила набагато більше лиха.

Але чому справу закрили – зрозуміти все ж важко. Адже у статті 296 йдеться про хуліганство, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. А стрілянина у громадському місті, нехай навіть через суперечку про майбутнє якщо не всієї країни, то одного окремо взятого району – хіба ж не особливий цинізм? У статті є ще й пункт 4. Там мовиться – якщо вчинене хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого, то взагалі проблема велика – до семи років можливості у спокійній обстановці думати про майбутнє.

Але, судячи з усього, тернопільським чиновникам ледь не офіційно дозволили діяти з особливим цинізмом. Чим вони успішно і користуються.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ