Безпритульні собаки на вулицях Тернополя – жертви чи загроза?

2
556

gfТернополяни останнім часом досить часто скаржаться на безпритульних собак. У міській раді заспокоюють – вакцину від сказу область вже отримала, тому підстав для хвилювання нема. Але люди чомусь продовжують переживати.

А сьогодні якраз відзначають Міжнародний день безпритульних тварин. Я поцікавився у «Гугла», чи є день безхатченка, коли йдеться про людину. Можливо, погано сформулював запитання, але відповіді так і не отримав. Та менше з тим, з тими безхатченками – повернімося до тварин.

Кажуть, що всі оті, які зараз перебувають на вулицях, насправді для людей безпечні, тому що їх стерилізують. Ну не знаю – коли проходиш повз зграю собак, розміром з маленьке телятко, то якось менш за все думаєш про стан їх статевих органів. Переймаєшся тим, чи не кинуться вони на тебе. І добре, якщо все обійдеться лише пошматованим гострими зубами одягом.

Я не просто так все оце пишу, бо належу до твариноненависників. Жодним чином. Просто сам одного разу мав конфлікт з безпритульним собакою.

Було це взимку. Стан тернопільських доріг у цю пору року – це окрема тема. Сутеніло. Послизнувся. Як будь-яка людина у такій ситуації, робив усе можливе, щоб втриматися на ногах. Тобто розмахував кінцівками, переважно верхніми у всі боки. Собака ж, який пробігав поруч, прийняв моє намагання вберегтися від численних переломів за прояв агресії. І відповів тим же. На щастя, нам вдалося порозумітися без тяжких наслідків для ворогуючих сторін. А на моєму місці ж могла опинитися дитина чи людина похилого віку. Хто-зна чим би тоді все закінчилося. Та й не раз уже у Тернополі закінчувалося.

Я чудово розумію, що присутність на вулицях безпритульних тварин – чи то собаки чи кішки, винятково людська провина. І людина повинна думати над вирішенням цієї проблеми. На жаль, сьогодні їй не приділяють належної уваги, мотивуючи це відсутністю коштів. А можливо не лише у грошах справа. Можливо, не обходиться тут і без нашої з вами байдужості?

Марко КЛЕВЕЦЬ

2 КОМЕНТАРІ

  1. Напад безпритульних псів це байка, якщо їх не чіпати, то вони просто обгавкають, захищають територію. А от гавкіт… Біля стрілецького тиру, що на вулиці Спортивній, недалеко Універсаму, намножилося біля десятка собак. Кожного прохожого, або автомобіль вони оббріхують по повній. Особливо такий шум годі терпіти вночі. Вони піднімають такий гавкіт, виють, скавулять аж луна йде. Деякі собаки мають ознаки шкірних хвороб, а ще – поряд дитячий садок 31.

  2. Я повністю з Вами згідна!Я зверталась до Надала поцьому питанні, на що отримала байдужу відповідь-що цим займається служба по стерилізації тварин. Якщо в наших піарної влади є кошти для облаштування територій то і для притулків знайдуться!!!Адже життя та здоров”я людини важливіше ніж фасад міста!!! Нещодавно в фейсбуці було опублікована питеція для утримання собак, яку я підтримала і всіх закликаю!Не бутьте байдужі, бо хто не знав нападу злих собак, не знає що це таке , а особливо хто має діток зробіть безпечним прогулянку по місту!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ