Валютні кредити визнають незаконними?

0
217

297434Валютні кредити поза законом – до такого висновку прийшли у Колонщицькій сільській раді Макарівського району Київської області. З цим звернулися до Конституційного суду. Представники позивача вважають, що для отримання валютного кредиту людина повинна була отримати індивідуальну ліцензію для здійснення валютних операцій. Якщо ж у позичальника її не було, то банк порушив законодавство.

Банкіри ж наполягають, що вони мали право надавати валютні кредити, а на що саме їх використовуватимуть – це вже не проблеми банку. Хоча у статті 348 Господарського кодексу йдеться, що саме банк контролює виконання умов договору.

З 2011 року видача кредитів у валюті в Україні заборонена. Виняток – випадки, коли гроші беруть для навчання або лікування за кордоном.

Якщо ж Конституційний суд стане на бік позивача, то всі валютні кредити визнають незаконними. Але це не означає, що їх не доведеться повертати. Питання лише у тому, за яким саме курсом отримувачі кредитів розраховуватимуться з банком.

У Національному Банку України підрахували, що на сьогодні банкам заборгували 3,5 мільярда доларів. І визнання валютних кредитів недійсними стане для них настільки потужним ударом, що більшість банківських установ навряд чи з ним справляться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ