Чи отримають наступного року тернополяни субсидії грошима?

0
176

субсидіїІснуюча сьогодні система субсидій повністю себе вичерпала – до такого висновку прийшов віце-прем’єр і ще трішки міністр Павло Розенко.

Він вважає, що субсидії у такому вигляді, як їх зараз отримує майже 5 з половиною українських сімей, можна виплачувати лише у пікові періоди підняття цін на енергоносії. Враховуючи, що пік вже пройшов і ми увійшли в період стабільності – тобто різко підняли ціни на газ, гарячу воду і опалення, а попереду ще зростання вартості холодної води, то варто задуматися над зміною системи субсидій.

Уряд і сам Розенко активно над цим працюють. Планують, що вже з наступного року субсидії монетизують.

Варто врахувати, що протягом 2015-2016 років сім’ям,  які оформили субсидії, компенсували у середньому 1400 гривень при оплаті за комунальні послуги. Практично мінімальну зарплату. Чи отримають люди ці гроші на руки після монетизації субсидій – наразі не відомо. Але у тому ж уряді прогнозують, що після подорожчання газу кількість отримувачів субсидій зросте до майже 9 мільйонів.

Сьогодні у Тернополі субсидії отримують майже 40 тисяч домогосподарств. При тому, що цих домогосподарств у місті всього 67 тисяч. Тобто більше половини тернополян потребують підтримки держави при сплаті комунальних послуг. І ця цифра невпинно зростатиме.

P.S. Поки Павло Валерійович день і ніч думає, як покращити життя пересічних українців, у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про визнання його роботи незадовільною і звільненні із займаної посади.

Цікаво, що один з авторів постанови Людмила Денисова з «Народного фронту». Саме її і змінив на посаді Міністра соціальної політики Павло Розенко.

Марко КЛЕВЕЦЬ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ