До якої межі можна боргувати за комуналку?

0
139

Арешт житлаУ 47 статті Конституції йдеться про те, що нікого не можуть примусово позбавити житла. Хіба на підставі закону та рішенням суду. У цій статті ще сказано, що держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. А ще все та ж стаття обіцяє людям, які потребують соціального захисту, надання житла безоплатно. Як бачимо, це одна з тих статей, які в Україні виконуються у повному обсязі.

Але повернімося до позбавлення житла за рішенням суду. При сьогоднішніх тарифах все більше людей постають перед вибором – купити щось їсти чи оплатити комуналку. І все більше людей стають «комунальними» боржниками. До якої ж межі можна боргувати?

Представник житлово-експлуатаційної контори може звернутися до суду з вимогою погасити заборгованість навіть якщо вона складає лише кілька гривень. Але у цьому випадку суд не має права накладати арешт на саме житло. Якщо ж борг становить більше 10 мінімальних зарплат,  а сьогодні це майже 15 тисяч гривень, тоді людина може залишитися без житла.

Марко КЛЕВЕЦЬ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ