Задоволенням чи мукою буде відпочинок з дитиною – залежить від батьків

2
785

Марічка ПачковськаПодорожувати з дитиною безпечно, але подбати про цю безпеку мають саме батьки. Так вважає журналіст і ведуча програм TV-4 Марічка  Пачковська. Досвід поїздок з малечею поки невеликий. Але кілька її практичних порад стануть у пригоді мандрівним сім’ям. 

Поїздка у Карпати на початку липня – перша. На той момент Соломійці було дев’ять з половиною місяців. Чекали, коли правильно «стануть зорі».  Планували і татову відпустку, і  коли настане тепла погода. Ми вирішили, що п’яти днів буде достатньо, щоб помилуватися Карпатами. Вибрали село Татарів поряд з Яремче.

Пошуком готелю зайнялась ще за півтора місяця до поїздки. Шукала помешкання з кухнею, де можна буде розігріти або приготувати малечі їжу. Для себе вирішили нічого не готувати і походити трохи в кафе та ресторани. Як купатися в гірській річці дитині – не уявляла, тож одною з наших вимог до готелю була наявність басейну.

слінг в дорозіСтав у пригоді слінг. Наш ерго-рюкзак – дуже крута штука. Куди доня не заїде своїм транспортом – донесуть мама або тато. Слінг для Соломійки – не новинка. Ми часто користуємося ним вдома. Вона себе в ньому комфортно почуває. Звичайно, можна було б донечку носити на руках, але зі слінгом значно легше. Згодився він у вольєрному господарстві в Яремче, де ми дивились на кабанів і оленів, на водоспаді Гук і під час прогулянок лісовими стежками.

У суспільстві ще є стереотип, що дитина у візочку, вдома, на майданчику і все. На щастя, цей стереотип вже відходить у минуле. З нами у готелі відпочивали ще дві чарівні дівчинки: Аліса і Анна-Марія, яким по десять місяців. А під кінець відпочинку поселилося ще дві пари з малюками: три і чотири місяці. Батьки тепер стають відважніші, а в що перетвориться відпочинок: задоволення чи муку залежить тільки від них.

Вирушаючи в дорогу з дитиною, є речі, які бажано не забувати.  У мене було три списки. Щось робила вдома і паралельно згадувала що ще взяти, записувала. І так до самого від’їзду. У результаті забула дитячі каші, довелося потім шукати по магазинах. У Карпатах з дитячим харчуванням не густо. Взагалі, плануючи відпустку, найбільше хвилювалася, що ж моя дитина буде їсти. Брала з собою вже готові заморожені страви. Супи з розрахунком на п’ять днів, сир, заморожене молоко (у перспективі кефір) – це все у сумку-холодильник. В готелі одразу поставили у морозилку. Так вирішили питання з дитячим харчування, а ще плюс баночки і каші. Везли з собою, звичайно, одяг, візочок, ерго-рюкзак і ліки: гліцеринові свічки, парацетамол в свічках і нурофен в сиропі, смекту, свічки лаферобіон… Словом, все найнеобхідніше для Соломійки і ліки для дорослих.

Коли вирушаєте в дорогу з дитиною, можна набрати і зайвого. Ми їхали власним авто, місця багато і бери що хочеш. В готелі я наперед замовила дитяче ліжечко, а з дому взяла для Соломійки комплект на постіль. От це і не пригодилося. Підвели нас з ліжечком, а замість нього запропонували манеж. То вдень доня спала у возику, а вночі – з нами. У більшості готелях за ліжечко не беруть додатково грошей. У нашому така послуга коштувала 70 гривень за ніч, але ліжко-манеж нам не підійшов.

У готелі є дитячий майданчик, але вже для старших дітей. На територіях сусідніх готелів теж були гойдалки і гірки. Ті, хто хоче приймати у себе сім’ї, мусять про це дбати. У нашому готелі, окрім дорослого, був дитячий надувний басейн. Класна штука, особливо в спеку. Соломійка дуже тішилася у водичці.

Про безпеку. З елементарних правил: не годувати дитину під час руху авто, мати із собою чисту воду для малечі і часто допоювати, особливо в спеку, легкий одяг з натуральних тканин і головний убір, не перегрівати малечу, не залишати в спеку в авто, не виходити на прогулянку під час спеки під відкрите сонце. Перед поїздкою ми придбали спрей від комарів і кліщів (звичайний для всієї сім’ї, бо наносили його на одяг) і сонцезахисний крем (спеціальний для немовлят).

дитина в дорозіЯ старалася усе прорахувати наперед. Може, тому особливих труднощів не було. Ліки мала на всі випадки, але, на щастя, не пригодилися. А от серед моїх знайомих різний досвід поїздок. Одні з такою ж дитиною їздили на море увага – поїздом! І залишились дуже задоволені. Інші – на море автівкою і сказали: «З малою дитиною далеко більше не поїдуть». У кожного свій досвід. Мабуть, все залежить від того, як організувати свій відпочинок. Багато залежить також від готелю. В розпал літа з немовлям на руках я не ризикнула їхати навмання і шукати дорогою, де переночувати. Все замовили, домовились. Уточнили заздалегідь.

Навіть не сподівалася такої гарної поведінки дитини в дорозі. Донечка не капризувала, спала значно краще, ніж вдома. У Карпатах була перша ніч, коли я спала з вечора до ранку, не догодовуючи Соломійку грудьми. Звідти ми привезли наш другий зуб і цей процес минув непомітно.

Наша дитина переносить дорогу добре. Якщо оцінювати за 12-ти бальною системою, то на 10. Соломійка дорогою гралася, спала, зупинялися поїсти – все, як завжди, тільки в автомобілі. Капризів було мінімум, а два бали я зняла через спеку. Навіть ввечері через це відчували дискомфорт і ми, і дитина.

Подорож на нас вплинула позитивно. Я дуже хотіла трохи змінити обстановку, набратися нових вражень, відпочити. Важливо було зрозуміти, що ми можемо от так просто спакувати валізу і кудись поїхати на кілька днів. Тепер відважитися буде значно легше. І ми з дитиною зовсім не втомилися. Залишилися дуже гарні спогади і враження.

Хочу поїхати на море. Не ризикнула через відстань і через різку зміну клімату. Можливо, наступного року.

в гори з дитиною

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ