Categories: Новини

У Тернополі СБУ повідомила про підозру трьом колаборанткам, які працюють на росіян

За матеріалами СБУ підозру у колабораційній діяльності отримали три колишніх працівниці Генічеського районного суду, які після окупації лівобережжя Херсонщини добровільно пішли на співпрацю з ворогом та погодилися працювати на окупантів у фейковому судовому органі.

Слідчі Тернопільського управління СБУ встановили, що у квітні 2023 року в захопленому росіянами Генічеську окупаційною адміністрацією Херсонської області незаконно створено т. зв. «Генический районный суд».

Вказаний фейковий суд мав забезпечити на окупованих територіях виконання судових функцій від імені країни-агресора, а також допомогти загарбникам фабрикувати кримінальні справи та переслідувати українських патріотів.

У ході слідчо-оперативних дій співробітники СБУ встановили усіх зрадників, які погодилися працювати на окупантів у незаконному судовому органі, а також задокументували їхні злочини проти національної безпеки України.

На підставі зібраних доказів трьом із них заочно повідомлено про підозру за ч.7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, а саме:

Галині Цибі – добровільно зайняла посаду т. зв. «секретаря судебного заседания»;

Тетяні Мироненко – добровільно зайняла посаду т. зв. «помощника судьи»;

Олені Шкарупіло – добровільно зайняла посаду т. зв. «помощника судьи».

Усі вони жителі Генічеського району та до початку повномасштабного вторгнення росіян працювали у місцевому районному суді. За співпрацю з ворогом їм загрожує покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Оскільки на даний час підозрювані переховуються від правосуддя на тимчасово не підконтрольній українській владі території, правоохоронцями проводяться комплексні заходи для їх притягнення до фактичної відповідальності.

Розслідування протиправної діяльності зрадниць здійснюють слідчі УСБУ в Тернопільській області за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Ruslan

Recent Posts

У центрі Тернополя обмежили граничну висоту забудови

Зміни до рішення «Про врегулювання питань забудови» внесли на засіданні виконавчого комітету 19 серпня. Вони…

3 дні ago

У Заліщиках 17 людей захворіли на кишкову інфекцію: у воді виявили аденовірус

У Заліщицькій громаді триває розслідування спалаху гострої кишкової інфекції, який стався у ТОВ «Футбольний центр…

3 дні ago

Прокуратура повернула громаді землю, яка опинилась у приватній власності через підроблені рішення сесій сільради

За позовом Бучацької окружної прокуратури Монастириський районний суд Тернопільської області витребував на користь територіальної громади…

3 дні ago

У Бережанах прокуратура повернула державі землі з пам’ятками архітектури – Ратушею та Замком Синявських

Прокурори обласної прокуратури подали позови до суду в інтересах держави до Бережанської міської ради, які…

5 днів ago

Потреби роботодавців у кадрах: результати опитування допомагають службі зайнятості вдосконалювати послуги

Ринок праці постійно змінюється, а разом із ним змінюються й потреби роботодавців. Щоб краще розуміти,…

1 тиждень ago

7 років ув’язнення за побиття та залишення без допомоги — апеляційний суд погодився із доводами прокурорів

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок двом обвинуваченим — жителям Тернопільщини. На час вчинення…

1 тиждень ago